پالایش نفت تهران

شرکت پالایش نفت تهران به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های کشور از سال ۱۳۸۷ سفر مدیریت دانشی خود را با مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. در آن سال‌ها بسیاری در مورد کارایی این راه‌حل نوین مدیریتی در پالایشگاه تهران به دیده تردید می‌نگریستند، اما امروزه مدیریت دانش جزیی جدا نشدنی از از فرآیندهای کاری مختلف در این پالایشگاه شده است و توسعه بهره‌وری شرکت بدون آن غیر ممکن به نظر می رسد.
مدیریت دانش در پالایشگاه تهران از پیاده‌سازی ابزارهای اولیه در حوزه فرهنگ سازمانی و نرم‌افزار آغاز شد و پس از شکل‌گیری ساختار منسجم مدیریت دانش به‌صورت یک شورای راهبری مدیریت دانش و نیز تعریف مهندسان دانش و نقش‌پذیری آن‌ها، انجمن‌های خبرگی به‌عنوان یک رکن ارتباط‌دهی دانشی بین واحدی و موضوع محور شکل گرفت. پالایشگاه تهران بسیاری از راه‌حل‌های مدیریت دانش را در بالاترین سطح عملیاتی کرده است و در موارد بسیار متعدد بازگشت سرمایه‌های جدی مالی و فرآیندی ناشی از مدیریت دانش را به بهترین وجه اثبات کرده و در مجامع ملی و بین‌المللی مانند جایزه ملی مدیریت دانش، جایزه KM4D و جایزه MAKE به نمایش گذاشته و مورد تقدیر قرار گرفته است.  برخی از این بازگشت‌ها تاثیراتی بسیار خیره کننده در زمینه‌های مانند افزایش اکتان بنزین و یا کاهش بنزن و پساب‌ها و بهبود زمان‌بندی تعمیرات اساسی داشته است.

هم‌اکنون پالایش نفت تهران به‌عنوان بنچمارک بیش از ۷۰ سازمان ایرانی ایفای نقش کرده و این سازمان‌ها با الگوبرداری از روند طی شده این شرکت سعی در اجرای این مدل بومی مدیریت دانش کرده‌اند.
 

اهم فعالیت‌های پالایش نفت تهران در یک دهه گذشته در زمینه مدیریت دانش به شرح ذیل بوده است:
• توسعه نقشه دانش سازمانی و جانمایی تمامی منابع دانشی • اتصال منابع دانشی ارزشمند در لایه فرآيندهای سازمانی و تجمیع مستندات به فرآیندهای مدیریت دانش
• توسعه جدی مدیریت منابع انسانی بر پایه مدیریت دانش
• توسعه نرم‌افزار مدیریت دانش با رکوردهای جدی در زمینه خلق و بازبابی و استفاده مجدد از دانش
• توسعه راه‌حل انجمن خبرگی به خصوص بین واحدهای عملیاتی و مهندسی و تبدیل انجمن خبرگی به یکی از قدرتمندترین مراجع دانشی برای حل مسائل پالایشگاه
• ترویج و تبلیغ دستاوردهای دانشی به صورت‌های گوناگون
• تداوم ساختار مدیریت دانش به صورت رسمی و نیمه‌رسمی برای تداوم اثربخشی مدیریت دانش

بدون تردید یکی از مهم‌ترین نکات کلیدی موفقیت این سازمان در پیاده‌سازی و تداوم و بازگشت سرمایه مدیریت دانش حمایت مدیریت ارشد و نیز برخورداری از مدیردانش توانمند و مبتکر در دوره‌های مختلف بوده است. مشاوران توسعه آینده افتخار داشته است که در تمامی این دوران با روش‌های مختلف در کنار شرکت معظم پالایش نفت تهران تلاشگر توسعه این مدل بومی مدیریت دانش در کشور بوده است.

به روز باشید

اهمیت به اشتراک‌گذاری دانش در سازمان‌های ...

اهمیت به اشتراک‌گذاری دانش در سازمان‌هایی با پروژه‌های متعدد و متنوع

ادامه

درس‌آموخته‌هایی از به‌کارگیری مدیریت دان ...

درس‌آموخته‌هایی از به‌کارگیری مدیریت دانش در پروژه WISECARE

ادامه

اهمیت نقش رهبری در موفقیت مدیریت دانش

ادامه

5 نکته برای بهبود سیستم مدیریت دانش

ادامه

استقرار نظام مدیریت دانش در شرکت توسعه و ...

استقرار نظام مدیریت دانش در شرکت توسعه و عمران بهناد بنا

ادامه

شایستگی‌ها و نقش مدیر ارشد دانش

ادامه

الزمات مهم طراحی مدیریت دانش در بخش دولت ...

الزمات مهم طراحی مدیریت دانش در بخش دولتی

ادامه

طرح جامع مدیریت دانش در بانک پارسیان

ادامه

ارزش حاصل از بکارگیری تکنولوژی در مدیریت ...

ارزش حاصل از بکارگیری تکنولوژی در مدیریت دانش

ادامه

بازاریابی مدیریت دانش

ادامه

منتخبی از برترین نرم‌افزارهای بین‌المللی ...

منتخبی از برترین نرم‌افزارهای بین‌المللی مدیریت دانش

ادامه

برگزاری همایش مدیریت دانش در راه‌آهن جمه ...

برگزاری همایش مدیریت دانش در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

ادامه

مهندس طاهری- صنایع یاس ارغوانی

نظام جامع مدیریت دانش با همکاری سازنده و تعهد کاری مجموعه مشاوران توسعه آینده توسط شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی در مدیریت امور فناوری اطلاعات بانک ملت، با موفقیت پیاده‌سازی شد.
با عنایت به این موضوع که استفاده افراد از فرآیندها و ابزارهای مدیریت دانش و مشارکت در این مهم کاملاً امری فرهنگی می‌باشد؛ کماکان جهت مشارکت حداکثری همکاران و اثربخش‌سازی دانش‌ها و تجارب اشتراک‌گذاری‌شده در ابتدای مسیر هستیم. همچنین امیدواریم با همکاری و رهنمودهای ارزنده تیم مشاوران توسعه آینده به موفقیت کامل در این مسیر نائل آییم.
 

مهندس اقتداریان- شرکت پتروشيمي رازي

مشاوران توسعه آینده به‌عنوان اولین شرکت ایرانی که از سال 1386 در حوزه مدیریت دانش فعالیت داشته، توانسته است با بکارگیری روش‌های نوین و به‌روزآوری شیوه‌های کاری در صنایع بزرگ کشور ایفای نقش نماید. این نقش آفرینی با کشف، استخراج و غنی‌سازی دانش سازمانی و بهبود روش‌های انجام کار، به شکل چشم‌گیری در طیف وسیعی از مشتریان منجر به کاهش دوباره‌کاری‌ها، افزایش مزیت رقابتی و تاب‌آوری آن‌ها در فضای کسب‌و‌کار شده است.

مهندس صدری- شرکت ملی گاز ایران

جمع‌آوری قریب به 1500 بسته دانشی ارزشمند از 50 مدیر ارشد و خبره شرکت ملی گاز ایران ،کاری دشوار اما کم نظیر بود که تیم اجرایی و کارشناسان به خوبی از عهده آن بر آمدند.

مهندس شریف زاده- شهرداری منطقه 10

در سال 1391 به همت اداره آموزش شهرداری منطقه 10 تهران، سیستم مدیریت دانش شهرداری منظقه 10 راه‌اندازی شد. با همکاری شرکت مشاوران توسعه آینده مراحل شناخت، SWOT، شناسایی فیلدهای دانشی شهرداری، مصاحبه با خبرگان و... انجام پذیرفت و در نهایت با نصب نرم‌افزار مدیریت دانش، سامانه شهرداری منطقه 10 راه‌اندازی شد. شهرداری منطقه 10 تهران اولین شهرداری در سراسر کشور می‌باشد که دارای این سامانه بوده و به‌طور فعالانه نسبت به استخراج و اشتراک دانش کارکنانش اقدام می‌نماید.  توسعه مشارکت عمومی کارکنان در فرآیندهای سازمانی، توسعه یادگیری در سطح کارکنان، پرهیز از دوباره‌کاری، کاهش هزینه‌ها و... بخشی از ثمرات راه‌اندازی این سیستم می‌باشد.

دکتر جعفرپور- مدیر دانش اسبق وزارت راه و ترابری

آینده شرکت مشاوران توسعه آینده در حوزه مدیریت دانش بسیار درخشان است. این شرکت آغازگر خوبی برای مدیریت دانش در ایران بوده است.

مهندس تهرانخواه- هلدینگ کشاورزی پارس

شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس با همکاری شرکت مشاوران توسعه آینده، توانست ضمن جمع‌آوری تجربیات مربوط به "طراحی و ساخت گلخانه‌ها" بستر نرم‌افزاری مناسبی را برای درج تجربیات جدید طراحی گلخانه‌ها ایجاد و مورد بهره‌برداری قرار دهد.

هلدینگ میدکو از اوایل دهه نود توسعه مدیریت دانش را با همکاری مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. اجرای مدیریت دانش در میدکو با یک پروژه پایلوت در سطح ستاد آغاز شد و به سرعت در شرکت های زیرمجموعه توسعه پیدا...

امروزه گسترش فعالیت‌ها، تنوع و تعدد نیازهای زندگی شهری، فرصت اشتباه و اختراع دوباره چرخ را از سازمان‌های خدماتی گرفته است. هزینه تولید دوباره دانش و ریسک از دست دادن آن افزایش یافته و مدیریت...

شرکت پالایش نفت تهران به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های کشور از سال ۱۳۸۷ سفر مدیریت دانشی خود را با مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. در آن سال‌ها بسیاری در مورد کارایی ا...

عدم مشارکت نیروی انسانی در فعالیت‌های مدیریت دانش به عنوان یکی از چالش‌های سازمانی شناخته شده است. لذا بسیاری از سازمان‌های کشور به هنگام پیاده‌سازی مدیریت دانش در سازمان خود ...