شرکت پتروشيمی رازی


قدیمی‌ترین مجتمع پتروشیمی ایران همواره شاهد آمد و شد خبرگان و کارشناسانی بوده است که دانایی‌های خود را سینه به سینه نقل می‌نموده‌اند. وسعت یافتن فعالیت‌ها و نو شدن تکنولوژی‌ها و هزینه بالای خطاها باعث شد این شرکت به دنبال راهکاری برای هدایت فرآیندهای مدیریت دانشی خود، قرارداد طرح جامع مدیریت دانش را با شرکت مشاوران توسعه آینده در سال 1386 منعقد نمود و تاکنون این همکاری ثمرات بسیار مطلوبی داشته است.
شرکت پتروشیمی رازی با استفاده از مشاوره و همراهی شرکت در سال 1386 اقدام به پیاده‌سازی طرح جامع مدیریت دانش نمود. با استقرار مدیریت دانش در شرکت، دانش‌های کارکنان ثبت و به اشتراک گذاشته شد، ساختار مدیریت دانش شکل گرفت و نرم‌افزار MTAShare مورد استقبال و استفاده پرسنل واقع شد. شرکت پتروشیمی رازی با توجه به پیاده‌سازی موفق مدیریت دانش، موفق به دریافت 2بار تندیس جایزه ملی مدیریت دانش نیز شد. مدیران شرکت با درک مزایای مدیریت دانش، توسعه و نهادینه‌سازی مدیریت دانش در فرآیندهای شرکت را در دستور کار خود قرار داده و در این مسیر مجدداً مشاوران توسعه آینده را به‌عنوان همراه و مشاور خود انتخاب نموده‌اند.
شرکت پتروشيمی رازی
مهندس اقتداریان- شرکت پتروشيمی رازی
مشاوران توسعه آینده به‌عنوان اولین شرکت ایرانی که از سال ۱۳۸3 در حوزه مدیریت دانش فعالیت داشته، توانسته است با بکارگیری روش‌های نوین و به‌روزآوری شیوه‌های کاری در صنایع بزرگ کشور ایفای نقش نماید. این نقش آفرینی با کشف، استخراج و غنی‌سازی دانش سازمانی و بهبود روش‌های انجام کار، به شکل چشم‌گیری در طیف وسیعی از مشتریان منجر به کاهش دوباره‌کاری‌ها، افزایش مزیت رقابتی و تاب‌آوری آن‌ها در فضای کسب‌و‌کار شده است.