چگونه برای اولین بار در سازمان مدیر دانش استخدام کنیم؟

آرمان علی‌محمدی کارشناس ارشد مدیریت دانش    آرمان علی محمدی
   کارشناس ارشد مدیریت دانش
  

تاریخ انتشار:
1400/4/9
با شیوع بیماری COVID-19 در دنیا سازمان‌های زیادی لزوم استفاده از مدیریت دانش را احساس کردند و همین امر موجب افزایش استخدام مدیر دانش شد. در ابتدای امر استخدام اولین مدیر دانش می‌تواند کاری دلهره‌آور برای مدیران باشد. از این رو مواردی هنگام استخدام مدیر دانش وجود دارد، که باید آن‌ها را در نظر داشت.

افراد و فرآیندها پیش از نرم‌افزار و تکنولوژی!

مدیریت دانش قبل از نرم‌افزار و تکنولوژی باید در خصوص افراد و فرآیندها پیاده‌سازی شود.
هنگام انجام سرمایه‌گذاری‌های بزرگ تکنولوژیکی برای پیاده‌سازی مدیریت دانش در سازمان، باید توجه داشته باشید که استفاده از فناوری و نرم‌افزار کافی نیست و معمولاً این قبیل راهکارها به‌تنهایی اثربخشی لازم را ندارند. برخی سازمان‌ها ممکن است قبل از استخدام نیروی متخصص مدیریت دانش، روی نرم‌افزارهایی سرمایه‌گذاری یا آن‌ها را اجرا کرده باشند.
استخدام یک متخصص مدیریت دانش یا دریافت خدمات مشاوره از یک شرکت معتبر مدیریت دانش پیش از پیاده‌سازی نرم‌افزار مدیریت دانش منجر به ‌صرفه‌جویی در هزینه و زمان، افزایش کیفیت پیاده‌سازی مدیریت دانش و کاهش انتفاد ذی‌النفعان پروژه می‌شود.

اهمیت برخورداری از ذهنیت استراتژیک در مدیر دانش

برای اینکه مدیریت دانش در سازمان‌ها تأثیرگذار باشد، شما باید تمامی ابعاد و بخش‌های مختلف سازمان را در نظر بگیرد و دید وسیعی نسبت به‌تمامی ذی‌النفعان سازمان داشته باشید زیرا پیاده‌سازی مدیریت دانش نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و این مهم با همکاری تمامی کارکنان سازمان صورت می‌گیرد.
از طرفی شما باید شخصی معتبر، دارای مهارت‌های بین فردی و "ذهن" استراتژیک استخدام کنید تا ذینفعان و کارکنان را به‌طور فعال در ابتکارات و اقدامات مدیریت دانش سهیم کند.

پایش متقاضیان استخدام جهت انتخاب بهترین مدیر دانش با توجه به بودجه معین

بیشتر سازمان‌ها به دنبال شخصی هستند که علاوه بر مدیریت دانش در حوزه‌های دیگر نیز مهارت داشته باشد. بنابراین نسبت به شرایط استخدام مدیر دانش و بودجه مصوب اطمینان حاصل کنید تا بهترین انتخاب را جهت پیاده‌سازی و اجرای مدیریت دانش موفق در سازمان داشته باشید. از این حیث هرکس را که به‌ عنوان مدیر دانش استخدام می‌کنید باید از نظر دانشی مسلط به بوروکراسی سازمان و در راستای اهداف استراتژیک آن عمل کند.

پتانسیل اجرایی مدیریت دانش 

همه متخصصان مدیریت دانش در ایجاد روابط قوی با سهامداران اصلی تبحر کافی دارند اما قبل از ورود به سازمان، آن‌ها باید نسبت به اقدامات پیشین در حوزه مدیریت دانش در سازمان شما آگاهی داشته و فرصت‌های پیش رو را شناسایی کنند. درصورتی‌که مدیریت دانش و فعالیت‌های آن با اولویت‌های سازمان یا ذینفعان اصلی شما مطابقت نداشته باشد، اجرای این فرایند بی‌فایده خواهد بود.

مدیریت دانش به‌تنهایی کافی نیست

مدیریت دانش همه مشکلات سازمان شما را در یک ‌شب حل نمی‌کند و عملکرد مناسب این برنامه مستلزم حمایت تمام واحدهای سازمانی است. سازمان شما فرهنگ و فرآیندهای اشتراک دانش خاص خود را دارد؛ بنابراین با پشتیبانی و توافق نظر جمعی، مدیر دانش بتواند فرآیندها و عملکردهای موجود در سازمان شما را بهبود بخشد؛ اما تغییر شیوه‌های دیرینه و ذهنیت‌های موجود نیازمند تلاش گسترده‌تری است.

فرصت‌ها را غنیمت بشمارید

سازمان‌های موفق در جهان سرمایه‌گذاری زیادی در مدیریت دانش انجام می‌دهند. برای صنایع فعال در زمینه‌ی تحقیق و توسعه (IP-intensive industries) ، درک کافی از دانش و تخصص سازمان مزیت رقابتی به شمار می‌رود. این سرمایه‌گذاری‌ها توسط شرکت‌های حقوقی برتر، شرکت‌های خدمات حرفه‌ای و طیف وسیعی از سازمان‌های شرکتی، دولتی و غیرانتفاعی نیز انجام می‌شود. همچنین به‌طور روزافزونی، علاقه‌مندی شرکت‌های خصوصی به سرمایه‌گذاری بر مدیریت دانش در سازمان و بهره‌وری از آن برای دستیابی به نتایج بهتر، بیشتر می‌شود.

سخن پایانی

بااین‌حال می‌دانیم که بعد از موضوعات پیش‌آمده پیرامون بیماری COVID-19 تغییراتی در نحوه فعالیت مشاغل به‌ ویژه در توزیع جغرافیایی گروه‌ها ایجاد خواهد شد. سازمان‌هایی که عمدتاً از دانش و تخصص خود استفاده می‌کنند، در دنیای پس از COVID 19 دارای مزیت رقابتی خواهند بود.

منبع:
www.kmworld.com:How to hire your organization’s first knowledge manager
 

The Nonaka and Takeuchi Knowledge Spiral Model مدل مدیریت دانش نوناکا و تاکوچی
هرآنچه باید از مدل مدیریت دانش نوناکا و ...
ابزار گذشته‌نگری (RETROSPECT) یا پس‌نگری موثر در فرایندهای مدیریت دانش
معرفی ابزار بازنگری گذشته‌نگر (RETROSPEC ...
فرهنگ دانش در بین کشورهای مختلف
بررسی ارتباط میان فرهنگ کشورها و مدیریت ...
استراتژی مدیریت دانش یا استراتژی دانش
صفرتا صد استراتژی مدیریت دانش در سازمان‌ ...
توسعه فرایندهای مدیریت دانش در کسب‌وکارهای کوچک چطور انجام می‌شود؟
توسعه فرآیندهای مدیریت دانش در سازمان‌ها ...
گراف دانش یا knoledge graph توصیف‌های بهم پیوسته از موجودیت‌‌ها با اشیا، رویدادها یا مفاهیم را نشان می‌‌دهد
گراف دانش (knowledge Graph) در خدمت افزا ...
فاکتورهای پیاده سازی موفق سیستم های مدیریت دانش در سازمان
فاکتورهای پیاده‌سازی موفق سیستم مدیریت د ...
چالش اشتراک دانش در دورکاری معضلی است که در دوران کرونا بیشتر ... - mta
چگونه تیم‌های مجازی بهتر می‌توانند دانش ...
صنایع یاس ارغوانی
مهندس طاهری- صنایع یاس ارغوانی
نظام جامع مدیریت دانش با همکاری سازنده و تعهد کاری مجموعه مشاوران توسعه آینده توسط شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی در مدیریت امور فناوری اطلاعات بانک ملت، با موفقیت پیاده‌سازی شد.
با عنایت به این موضوع که استفاده افراد از فرآیندها و ابزارهای مدیریت دانش و مشارکت در این مهم کاملاً امری فرهنگی است؛ کماکان جهت مشارکت حداکثری همکاران و اثربخش‌سازی دانش‌ها و تجارب اشتراک‌گذاری‌شده در ابتدای مسیر هستیم. همچنین امیدواریم با همکاری و رهنمودهای ارزنده تیم مشاوران توسعه آینده به موفقیت کامل در این مسیر نائل آییم

 
شرکت پتروشيمی رازی
مهندس اقتداریان- شرکت پتروشيمی رازی
مشاوران توسعه آینده به‌عنوان اولین شرکت ایرانی که از سال ۱۳۸3 در حوزه مدیریت دانش فعالیت داشته، توانسته است با بکارگیری روش‌های نوین و به‌روزآوری شیوه‌های کاری در صنایع بزرگ کشور ایفای نقش نماید. این نقش آفرینی با کشف، استخراج و غنی‌سازی دانش سازمانی و بهبود روش‌های انجام کار، به شکل چشم‌گیری در طیف وسیعی از مشتریان منجر به کاهش دوباره‌کاری‌ها، افزایش مزیت رقابتی و تاب‌آوری آن‌ها در فضای کسب‌و‌کار شده است.
شرکت ملی گاز ایران
مهندس صدری- شرکت ملی گاز ایران
جمع‌آوری قریب به 1500 بسته دانشی ارزشمند از 50 مدیر ارشد و خبره شرکت ملی گاز ایران ،کاری دشوار اما کم نظیر بود که تیم اجرایی و کارشناسان به خوبی از عهده آن بر آمدند.
شهرداری منطقه 10
مهندس شریف زاده- شهرداری منطقه 10
در سال ۱۳۹۱ به همت اداره آموزش شهرداری منطقه ۱۰ تهران، سیستم مدیریت دانش شهرداری منظقه ۱۰ راه‌اندازی شد. با همکاری شرکت مشاوران توسعه آینده مراحل شناخت، SWOT، شناسایی فیلدهای دانشی شهرداری، مصاحبه با خبرگان و... انجام پذیرفت و در نهایت با نصب نرم‌افزار مدیریت دانش، سامانه شهرداری منطقه ۱۰ راه‌اندازی شد. شهرداری منطقه ۱۰ تهران اولین شهرداری در سراسر کشور است که دارای این سامانه بوده و به‌طور فعالانه نسبت به استخراج و اشتراک دانش کارکنانش اقدام می‌نماید.  توسعه مشارکت عمومی کارکنان در فرآیندهای سازمانی، توسعه یادگیری در سطح کارکنان، پرهیز از دوباره‌کاری، کاهش هزینه‌ها و... بخشی از ثمرات راه‌اندازی این سیستم می‌باشد.
وزارت راه و ترابری
دکتر جعفرپور- مدیر دانش اسبق وزارت راه و ترابری
آینده شرکت مشاوران توسعه آینده در حوزه مدیریت دانش بسیار درخشان است. این شرکت آغازگر خوبی برای مدیریت دانش در ایران بوده است.
راهداری و حمل و نقل جاده‌ای
دکتر فلاح کهن- مسئول مدیریت دانش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

کادر مجرب و دانش آموخته شرکت مشاوران توسعه آینده با پیاده‌سازی سیستم مدیریت دانش و استقرار نرم‌افزار مرتبط به همراه ارائه بیش از ۱۶۰۰ نفر ساعت آموزش و ثبت ۱۸۰ بسته دانشی گامی بلند در جهت دستیابی به اهداف دانشی و ارتقاء بینش کارکنان سازمان برداشته است.
 
هلدینگ کشاورزی پارس
مهندس تهرانخواه- هلدینگ کشاورزی پارس
شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس با همکاری شرکت مشاوران توسعه آینده، توانست ضمن جمع‌آوری تجربیات مربوط به "طراحی و ساخت گلخانه‌ها" بستر نرم‌افزاری مناسبی را برای درج تجربیات جدید طراحی گلخانه‌ها ایجاد و مورد بهره‌برداری قرار دهد.
شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب)
دکتر لطیفی- شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب)
به دنبال گسترش فعالیت‌های شرکت ساتکاب، ایجاد بانک دانشی و آشنایی افراد با تکنیک‌های مدیریت دانش امری الزامی محسوب می‌شد که شرکت مشاوران توسعه آینده با ارائه خدمات تخصصی در این حوزه توانست ما را در این امر یاری کند.
هلدينگ میدکو

هلدینگ میدکو از اوایل دهه نود توسعه مدیریت دانش را با همکاری مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. اجرای مدیریت دانش در میدکو با یک پروژه پایلوت در سطح ستاد آغاز شد و به سرعت در شرکت های زیرمجموعه توسعه پیدا...

شهرداری منطقه 10

امروزه گسترش فعالیت‌ها، تنوع و تعدد نیازهای زندگی شهری، فرصت اشتباه و اختراع دوباره چرخ را از سازمان‌های خدماتی گرفته است. هزینه تولید دوباره دانش و ریسک از دست دادن آن افزایش یافته و مدیریت...

پالایش نفت تهران

شرکت پالایش نفت تهران به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های کشور از سال ۱۳۸۷ سفر مدیریت دانشی خود را با مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. در آن سال‌ها بسیاری در مورد کارایی ا...

صنایع مس شهید باهنر

عدم مشارکت نیروی انسانی در فعالیت‌های مدیریت دانش به عنوان یکی از چالش‌های سازمانی شناخته شده است. لذا بسیاری از سازمان‌های کشور به هنگام پیاده‌سازی مدیریت دانش در سازمان خود با ای...