ابزارهای مدیریت دانش در ناسا

زهرا اسلامی    زهرا اسلامی
   کارشناس ارشد مدیریت دانش
  

تاریخ انتشار:
1399/11/26

در سال 2016 ناسا جعبه ابزار خود را برای مدیریت دانش منتشر کرد. در ادامه به بررسی هر یک از این ابزارها پرداخته می‌شود.

•  بازنگری پس از اقدام؛

اگر از خوانندگان همیشگی مجله مطالعات مدیریت دانش باشید، این تکنیک نیازی به معرفی مجدد ندارد. بازنگری پس از اقدام، راهکاری جهت یادگیری از تجارب گذشته است. این فرآیند، از "AAR" ارتش ایالات متحده اقتباس و به روش "مکث و یادگیری" ناسا تبدیل شده و مورد استقبال مدیر دانش مرکز پرواز فضایی Goddard قرار گرفته است.

•  مطالعات موردی؛

روشی عالی برای جمع‌آوری دانش حاصل از ماموریت‌های گذشته ناسا است.

•  انجمن‌های خبرگی؛

افراد را قادر می‌سازد تا برای رسیدن به هدفی مشترک با یکدیگر همکاری کنند.

•  تنوع اندیشه (یا دیدگاه‌های متعدد)؛

رویکرد موثری برای کسب نظرات، شناسایی نقاط ضعف، بهبود ایده‌ها و ایده‌پردازی‌های جدید می‌باشد.

•  گیمیفیکشن؛

گیمیفیکشن یا بازی‌سازی استفاده از عناصر و تکنیک‌های طراحی بازی در زمینه‌هایی است که ماهیت بازی نداشته و یا برای آن طراحی نشده‌اند.
جعبه ابزار خود را برای مدیریت دانش

•  ممیزی دانش؛

ارزیابی قابلیت‌های دانشی سازمان است. در این ابزار با توجه به اهداف استراتژیک سازمان، فاصله بین دانش موجود و دانش مورد نیاز، شناسایی می‌شود.

•  فرآیند مدیریت دانش؛

معماری مورد استفاده برای کسب و بهره‌مندی از منابع و قابلیت‌های دانشی سازمان است.

•  استراتژی دانش؛

راهکارهای مورد نیاز برای پر کردن شکاف دانشی میان توانایی‌های دانشی فعلی سازمان و قابلیت‌های مورد نیاز جهت تحقق اهداف استراتژیک را در شرکت‌های زیرمجموعه ناسا، ارائه می‌دهد. 

•  انتقال دانش؛

در ناسا تحت عنوان توانایی شناسایی دانش کلیدی و انتقال آن به بخش‌های مورد نیاز، توصیف می‌شود.

•  سازمان یادگیرنده؛

سازمانی است که با استفاده از ساختار و استراتژی، امکان یادگیری اعضا را فراهم آورده و به‌طور مداوم خود را متحول می‌کند. این سازمان توانایی ایجاد، کسب و انتقال دانش را دارد.

•  تمرین بازتابی یا انعکاسی؛

به یادگیری از تجارب دیگران به هنگام مشاهده نحوه عملکرد، افکار و دیدگاهشان و استفاده از آن برای خلق مفاهیم جدید اشاره دارد.

•  جستجو و یافتن؛

از آنجا که امروزه توانایی جستجو و یافتن اطلاعات چالش‌برانگیز و پیچیده شده است، باید به هنگام توسعه معماری اطلاعات توجه بیشتری به نوع اطلاعات به دست آمده شود. از آنجا که اطلاعات غیرساختاریافته با سرعت حیرت‌انگیزی در حال رشد هستند، به هنگام جستجو و ارتقای سطح اطلاعات، انتخاب اطلاعات نامناسب نتایج منفی به دنبال خواهد داشت.

•  شبکه‌های اجتماعی؛

شامل روابط میان افرادی با علایق، فعالیت‌ها، زمینه‌ها یا ارتباطات مشترک می‌باشد (به‌عنوان مثال، کار، جامعه یا گروه‌ها).

•  داستان‌سرایی؛

داستان‌سرایی راهی مناسب برای اشتراک و انتقال دانش به خصوص دانش ضمنی و تجربی می باشد. با به‌کارگیری این تکنیک روابط افراد عمیق‌تر شده و اشتیاق حضار برای شنیدن نظرات سخنران افزایش می‌یابد.

•  تاکسونومی و فراداده؛

دو عملیات متفاوت بوده اما در تعامل با یکدیگر هستند. تاکسونومی، داده‌ها یا اطلاعات مختلف را طبقه‌بندی می‌کند و فراداده به‌منظور توصیف داده‌های دیگر به‌کار رفته و با برچسب‌گذاری اطلاعات به روند طبقه‌بندی و مرتب کردن آن‌ها کمک می‌کند.

•  برنامه‌های مدیریت دانش؛

علاوه بر موارد فوق از سال 2016، HQ نیز به جعبه ابزار ناسا اضافه شده و NASA، NPD و NPR الزاماتی را در پروژه‌های خود برای برنامه‌های مدیریت دانش تعیین کرده‌اند.
 

تاثیر مدیریت دانش بر رضایت مشتری
مدیریت دانش چگونه بر افزایش رضایت مشتریا ...
ثبت 1660 دانش در سامانه مدیریت دانش شرکت پالایش نفت آبادان
ثبت 1660 دانش در سامانه مدیریت دانش شرکت ...
مدیریت دانش در مدیریت چابک
مدیریت دانش چابک ؛ اصول، کاربردها و نحوه ...
دانش مشتری مهم‌ترین مزیت رقابتی کسب‌وکارها و از مسائل مهمی که در مدیریت دانش سازمان ها حائز اهمیت است
دانش مشتری؛ مهم‌ترین مزیت رقابتی کسب‌وکا ...
چارچوب APO در مدیریت دانش چیست؟ روش‌های اجرا و چگونگی آن ... - mta.co.ir
چارچوب APO در مدیریت دانش؛ از مبانی تا ا ...
صنایع یاس ارغوانی
مهندس طاهری- صنایع یاس ارغوانی
نظام جامع مدیریت دانش با همکاری سازنده و تعهد کاری مجموعه مشاوران توسعه آینده توسط شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی در مدیریت امور فناوری اطلاعات بانک ملت، با موفقیت پیاده‌سازی شد.
با عنایت به این موضوع که استفاده افراد از فرآیندها و ابزارهای مدیریت دانش و مشارکت در این مهم کاملاً امری فرهنگی است؛ کماکان جهت مشارکت حداکثری همکاران و اثربخش‌سازی دانش‌ها و تجارب اشتراک‌گذاری‌شده در ابتدای مسیر هستیم. همچنین امیدواریم با همکاری و رهنمودهای ارزنده تیم مشاوران توسعه آینده به موفقیت کامل در این مسیر نائل آییم

 
شرکت پتروشيمی رازی
مهندس اقتداریان- شرکت پتروشيمی رازی
مشاوران توسعه آینده به‌عنوان اولین شرکت ایرانی که از سال ۱۳۸3 در حوزه مدیریت دانش فعالیت داشته، توانسته است با بکارگیری روش‌های نوین و به‌روزآوری شیوه‌های کاری در صنایع بزرگ کشور ایفای نقش نماید. این نقش آفرینی با کشف، استخراج و غنی‌سازی دانش سازمانی و بهبود روش‌های انجام کار، به شکل چشم‌گیری در طیف وسیعی از مشتریان منجر به کاهش دوباره‌کاری‌ها، افزایش مزیت رقابتی و تاب‌آوری آن‌ها در فضای کسب‌و‌کار شده است.
شرکت ملی گاز ایران
مهندس صدری- شرکت ملی گاز ایران
جمع‌آوری قریب به 1500 بسته دانشی ارزشمند از 50 مدیر ارشد و خبره شرکت ملی گاز ایران ،کاری دشوار اما کم نظیر بود که تیم اجرایی و کارشناسان به خوبی از عهده آن بر آمدند.
شهرداری منطقه 10
مهندس شریف زاده- شهرداری منطقه 10
در سال ۱۳۹۱ به همت اداره آموزش شهرداری منطقه ۱۰ تهران، سیستم مدیریت دانش شهرداری منظقه ۱۰ راه‌اندازی شد. با همکاری شرکت مشاوران توسعه آینده مراحل شناخت، SWOT، شناسایی فیلدهای دانشی شهرداری، مصاحبه با خبرگان و... انجام پذیرفت و در نهایت با نصب نرم‌افزار مدیریت دانش، سامانه شهرداری منطقه ۱۰ راه‌اندازی شد. شهرداری منطقه ۱۰ تهران اولین شهرداری در سراسر کشور است که دارای این سامانه بوده و به‌طور فعالانه نسبت به استخراج و اشتراک دانش کارکنانش اقدام می‌نماید.  توسعه مشارکت عمومی کارکنان در فرآیندهای سازمانی، توسعه یادگیری در سطح کارکنان، پرهیز از دوباره‌کاری، کاهش هزینه‌ها و... بخشی از ثمرات راه‌اندازی این سیستم می‌باشد.
وزارت راه و ترابری
دکتر جعفرپور- مدیر دانش اسبق وزارت راه و ترابری
آینده شرکت مشاوران توسعه آینده در حوزه مدیریت دانش بسیار درخشان است. این شرکت آغازگر خوبی برای مدیریت دانش در ایران بوده است.
راهداری و حمل و نقل جاده‌ای
دکتر فلاح کهن- مسئول مدیریت دانش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

کادر مجرب و دانش آموخته شرکت مشاوران توسعه آینده با پیاده‌سازی سیستم مدیریت دانش و استقرار نرم‌افزار مرتبط به همراه ارائه بیش از ۱۶۰۰ نفر ساعت آموزش و ثبت ۱۸۰ بسته دانشی گامی بلند در جهت دستیابی به اهداف دانشی و ارتقاء بینش کارکنان سازمان برداشته است.
 
هلدینگ کشاورزی پارس
مهندس تهرانخواه- هلدینگ کشاورزی پارس
شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس با همکاری شرکت مشاوران توسعه آینده، توانست ضمن جمع‌آوری تجربیات مربوط به "طراحی و ساخت گلخانه‌ها" بستر نرم‌افزاری مناسبی را برای درج تجربیات جدید طراحی گلخانه‌ها ایجاد و مورد بهره‌برداری قرار دهد.
شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب)
دکتر لطیفی- شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب)
به دنبال گسترش فعالیت‌های شرکت ساتکاب، ایجاد بانک دانشی و آشنایی افراد با تکنیک‌های مدیریت دانش امری الزامی محسوب می‌شد که شرکت مشاوران توسعه آینده با ارائه خدمات تخصصی در این حوزه توانست ما را در این امر یاری کند.
هلدينگ میدکو

هلدینگ میدکو از اوایل دهه نود توسعه مدیریت دانش را با همکاری مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. اجرای مدیریت دانش در میدکو با یک پروژه پایلوت در سطح ستاد آغاز شد و به سرعت در شرکت های زیرمجموعه توسعه پیدا...

شهرداری منطقه 10

امروزه گسترش فعالیت‌ها، تنوع و تعدد نیازهای زندگی شهری، فرصت اشتباه و اختراع دوباره چرخ را از سازمان‌های خدماتی گرفته است. هزینه تولید دوباره دانش و ریسک از دست دادن آن افزایش یافته و مدیریت...

پالایش نفت تهران

شرکت پالایش نفت تهران به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های کشور از سال ۱۳۸۷ سفر مدیریت دانشی خود را با مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. در آن سال‌ها بسیاری در مورد کارایی ا...

صنایع مس شهید باهنر

عدم مشارکت نیروی انسانی در فعالیت‌های مدیریت دانش به عنوان یکی از چالش‌های سازمانی شناخته شده است. لذا بسیاری از سازمان‌های کشور به هنگام پیاده‌سازی مدیریت دانش در سازمان خود با ای...