دوره آموزشی تخصصی مدیریت دانش

   مشاوران توسعه آینده
   روابط عمومی
  

تاریخ انتشار:
1395/6/29
مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران با مشارکت شرکت مشاوران توسعه آینده جهت توانمندسازی دانشکاران و مهندسان دانش، دانشکاران سازمانی و مدیران دانشی (CKO) سازمان‌ها و شرکت‌ها اقدام به برگزاری دوره آموزشی تخصصی مدیریت دانش نموده است.
ضرورت توسعه راه‌حل‌های مدیریت دانش، امروز بیشتر از هر زمان دیگری در سازمان‌های ایرانی احساس می‌شود. با گذشت زمان کوتاهی از طرح این موضوع در سال‌های اخیر تلاش‌های جدی در بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های کشور، برای پیاده‌سازی، استقرار و استمرار مدیریت دانش دیده می‌شود. یکی از نقاط قابل بهبود در تمامی سازمان‌ها با درجه‌های بلوغ متفاوت در مدیریت دانش، توانمندسازی راهبران مدیریت دانش درون سازمانها است. این افراد شامل مدیران و کارشناس‌هایی هستند که به گونه‌ای در تعریف مدیریت دانش، راه‌حل‌ها و یا نهادینه‌سازی آن راه‌حل‌ها نقش کلیدی و محوری دارند. اگر چه در سال‌های اخیر دوره‌های آموزشی پراکنده در زمینه مدیریت دانش به وفور اجرا شده، اما نبود سیری منسجم از دوره‌های آموزشی و یادگیری مدیریت دانش کاملاً محسوس است. مسیری که به صورت فشرده مفاهیم عملیاتی مدیریت دانش را با رویکرد یادگیری حین عمل در اختیار مخاطبان قرار دهد. مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران با مشارکت مشاوران توسعه آینده بر اساس همین ضرورت و در جهت توسعه مفهوم مدیریت دانش ایرانی بر پایه اصول علمی و تجربه‌های جهانی و ملی، دوره آموزشی تخصصی مدیریت دانش را طراحی نموده است.
زمان: سه شنبه 13 مهر ماه لغایت 14 مهر ماه 1395 ساعت 8:30 الی 16:00
محل برگزاری: مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران
اهداف و رئوس مطالب دوره آموزشی:
الف) کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم مدیریت دانش، دانش‌نویسی و استخراج انواع دانش شخصی
ب) کارگاه آموزشی مدل‌ها و مراحل بلوغ مدیریت دانش در سازمان و تدوین نقشه راه اجرای مدیریت دانش
ج) کارگاه آموزشی مستندسازی تجارب خبرگان (متدولوژی و مراحل اجرایی)
د) کارگاه آموزشی فضاهای تعاملی و انجمن‌های خبرگی در سازمان

شرایط ثبت نام:
متقاضیان محترم به منظور شرکت در دوره آموزشی مبلغ 3.950.000 ریال به شماره حساب جاری 98523200 بانک تجارت شعبه سپهبد قرنی به نام مرکز آموزشی و تحقیقات صنعتی ایران واریز نموده و پس از تکمیل فرم ثبت نام، آن را به شماره 88301265 فکس نموده یا به آدرس زیر ایمیل نمایند.
irtci.sanat@yahoo.com
هزینه‌ها موارد ذیل را شامل می شود:
- شرکت در جلسات و تهیه متون آموزشی، ناهار و پذیرایی
- اخذ گواهینامه معتبر از مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن دبیرخانه همایش، 20 -88310113 (داخلی 253 و 204) یا با شماره تلفن مستقیم واحد پشتیبانی 88300981 تماس حاصل فرمایید.
لینک پیش ثبت نام آنلاین :http://irtci.com/irtci-modireat-danesh.aspx

به روز باشید

5 اصل جهانی برای مدیریت دانش

ادامه

برگزاری کارگاه آموزش مفاهیم مدیریت دانش ...

ادامه

مدیریت دانش پروژه سه گانه قشم

ادامه

مدیریت دانش، گسستگی در پیوستگی

ادامه

بودجه و زمان در مدیریت دانش

ادامه

مستندسازی و به اشتراک‌گذاری تجارب سازمان ...

ادامه

فرآیند "روش‌اثبات‌شده"(proven practice): ...

ادامه

ایجاد زیرساخت و ارزیابی شرکت پایانه‌های ...

ادامه

فرهنگ یادگیری در سازمان

ادامه

مجله الکترونیکی مدیریت دانش_ شماره 42

ادامه

مزایای قابل سنجش و ارزیابی مدیریت دانش

ادامه

اهمیت ویژه مدیریت دانش و نقش آن در زمان ...

ادامه

مهندس طاهری- صنایع یاس ارغوانی

نظام جامع مدیریت دانش با همکاری سازنده و تعهد کاری مجموعه مشاوران توسعه آینده توسط شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی در مدیریت امور فناوری اطلاعات بانک ملت، با موفقیت پیاده‌سازی شد.
با عنایت به این موضوع که استفاده افراد از فرآیندها و ابزارهای مدیریت دانش و مشارکت در این مهم کاملاً امری فرهنگی می‌باشد؛ کماکان جهت مشارکت حداکثری همکاران و اثربخش‌سازی دانش‌ها و تجارب اشتراک‌گذاری‌شده در ابتدای مسیر هستیم. همچنین امیدواریم با همکاری و رهنمودهای ارزنده تیم مشاوران توسعه آینده به موفقیت کامل در این مسیر نائل آییم.
 

مهندس اقتداریان- شرکت پتروشيمي رازي

مشاوران توسعه آینده به‌عنوان اولین شرکت ایرانی که از سال 1386 در حوزه مدیریت دانش فعالیت داشته، توانسته است با بکارگیری روش‌های نوین و به‌روزآوری شیوه‌های کاری در صنایع بزرگ کشور ایفای نقش نماید. این نقش آفرینی با کشف، استخراج و غنی‌سازی دانش سازمانی و بهبود روش‌های انجام کار، به شکل چشم‌گیری در طیف وسیعی از مشتریان منجر به کاهش دوباره‌کاری‌ها، افزایش مزیت رقابتی و تاب‌آوری آن‌ها در فضای کسب‌و‌کار شده است.

مهندس صدری- شرکت ملی گاز ایران

جمع‌آوری قریب به 1500 بسته دانشی ارزشمند از 50 مدیر ارشد و خبره شرکت ملی گاز ایران ،کاری دشوار اما کم نظیر بود که تیم اجرایی و کارشناسان به خوبی از عهده آن بر آمدند.

مهندس شریف زاده- شهرداری منطقه 10

در سال 1391 به همت اداره آموزش شهرداری منطقه 10 تهران، سیستم مدیریت دانش شهرداری منظقه 10 راه‌اندازی شد. با همکاری شرکت مشاوران توسعه آینده مراحل شناخت، SWOT، شناسایی فیلدهای دانشی شهرداری، مصاحبه با خبرگان و... انجام پذیرفت و در نهایت با نصب نرم‌افزار مدیریت دانش، سامانه شهرداری منطقه 10 راه‌اندازی شد. شهرداری منطقه 10 تهران اولین شهرداری در سراسر کشور می‌باشد که دارای این سامانه بوده و به‌طور فعالانه نسبت به استخراج و اشتراک دانش کارکنانش اقدام می‌نماید.  توسعه مشارکت عمومی کارکنان در فرآیندهای سازمانی، توسعه یادگیری در سطح کارکنان، پرهیز از دوباره‌کاری، کاهش هزینه‌ها و... بخشی از ثمرات راه‌اندازی این سیستم می‌باشد.

دکتر جعفرپور- مدیر دانش اسبق وزارت راه و ترابری

آینده شرکت مشاوران توسعه آینده در حوزه مدیریت دانش بسیار درخشان است. این شرکت آغازگر خوبی برای مدیریت دانش در ایران بوده است.

مهندس تهرانخواه- هلدینگ کشاورزی پارس

شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس با همکاری شرکت مشاوران توسعه آینده، توانست ضمن جمع‌آوری تجربیات مربوط به "طراحی و ساخت گلخانه‌ها" بستر نرم‌افزاری مناسبی را برای درج تجربیات جدید طراحی گلخانه‌ها ایجاد و مورد بهره‌برداری قرار دهد.

هلدینگ میدکو از اوایل دهه نود توسعه مدیریت دانش را با همکاری مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. اجرای مدیریت دانش در میدکو با یک پروژه پایلوت در سطح ستاد آغاز شد و به سرعت در شرکت های زیرمجموعه توسعه پیدا...

امروزه گسترش فعالیت‌ها، تنوع و تعدد نیازهای زندگی شهری، فرصت اشتباه و اختراع دوباره چرخ را از سازمان‌های خدماتی گرفته است. هزینه تولید دوباره دانش و ریسک از دست دادن آن افزایش یافته و مدیریت...

شرکت پالایش نفت تهران به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های کشور از سال ۱۳۸۷ سفر مدیریت دانشی خود را با مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. در آن سال‌ها بسیاری در مورد کارایی ا...

عدم مشارکت نیروی انسانی در فعالیت‌های مدیریت دانش به عنوان یکی از چالش‌های سازمانی شناخته شده است. لذا بسیاری از سازمان‌های کشور به هنگام پیاده‌سازی مدیریت دانش در سازمان خود ...