پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

تعریف چشم‌انداز و دامنه مدیریت دانش در سازمان‌ها

بعد از هر دوره آموزشی در استکهلم، معمولا چشم‌انداز مدیریت دانش لرد برنز بیان می‌شد. چشم‌انداز لرد برنز عبارت است از: بسیاری از فعالیت‌ها و کارها، رویدادهایی هستند که بیش از یک بار تکرار می‌شوند. عقیده این روش بسیار ساده است، هربار که ما کاری را تکرار می‌کنیم باید آن را بهتر از دفعه قبل انجام دهیم.
یکی از کارکنان بیان می‌کرد که این چشم‌انداز برای وی یک لحظه "آهان" را رقم زده است و ارتباط بین KM و بیزینس ولیو را از طریق این چشم‌انداز درک کرده است. این یک ارزش ساده ولی قدرتمند برای حمایت از مدیریت دانش می‌باشد.
چشم‌اندازهایی از این دست، چیزی است که هر کسی می‌تواند آن را درک کند زیرا هیچ کس دوست ندارد که کاری را بدتر از بار قبل انجام دهد و لذا این دلیل خوبی برای آغاز مدیریت دانش است.
چنین چشم اندازی بسیاری از اقدامات مدیریت دانش را به جریان می‌اندازد زیرا برای آنکه کاری را بهتر از قبل انجام دهیم باید بدانیم که دفعه قبل چگونه انجام گرفته است، چه کارهایی در دفعات گذشته به عنوان فرصت‌های بهبود برای بار آینده شناخته شده است و این فرصت‌ها چگونه می‌توانند تاثیر‌گذار باشند. ما نیازمند مجموعه‌ای از دانش درباره دفعه پیش و سپس در صورت لزوم نیازمند نوآوری در آن هستیم.
همچنین "دفعه گذشته" ممکن است در یک کشور دیگر یا توسط یک تیم دیگر و یا سال‌ها پیش اتفاق افتاده باشد. بنابراین چشم‌انداز، نیازمند سیستمی است که دانش را از دفعه گذشته ذخیره کند و در زمان و مکان انتقال دهد تا بهبود عملکرد ایجاد شود.
یک چشم انداز ساده مانند چشم‌انداز لرد برنز می‌تواند با توضیح چرایی مدیریت دانش، در توسعه استراتژی مدیریت دانش در سازمان، بسیار قدرتمند باشد.
برخی بیانیه‌های چشم‌انداز در سازمان‌ها:
1. ایجاد فرهنگ و فضای تسهیم دانش در سطح جهانی که در موفقیت اکسنچر دخیل باشد.
2. FTA می‌داند آنچه را که می‌داند و بصورت پیوسته شکاف نادانسته‌هایش را پر می‌کند. بنابراین ما استفاده از رویکردهای نوآورانه را در برنامه‌ریزی‌های بلند مدت و فعالیت‌های روزمره خود افزایش خواهیم داد.
3. اداره سلامت کانادا دانش سلامت را تحلیل می‌کند، خلق می‌کند، تسهیم می‌کند و بکار می‌برد تا سلامتی مردم کانادا را حفظ نماید و بهبود بخشد:
از طریق فرآیندها و استراتژی‌های مدیریت دانشی که برای پیشرفت کسب و کار و سازمان طراحی شده‌اند.
به عنوان یک سازمان دانشی الگو
به عنوان یک رهبر، تسهیلگر و شریک در توسعه زیرساخت اطلاعات سلامت کانادا و پاسخگو به فرصت‌ها و روندهای ملی و بین المللی
4. تمرکز برنامه‌های مدیریت دانش USAID بر اتصال کارکنان به فرآیندها و تکنولوژی که به کارکردن اثزبخش‌تر کمک می‌کند می‌باشد تا به به ماموریت‌های سازمان دست یابند.

بیانیه چشم‌انداز شما چگونه به نظر خواهد رسید؟
آنچه شما نیاز دارید عبارتی قابل یادآوری است که اهداف و ارزش‌های مدیریت دانش در سازمان شما را به‌طور چکیده بیان می‌کند. بیانیه چشم‌انداز همانگونه که از اسم آن پیداست باید به کارکنان کمک کند که بتوانند آنچه که KM ایجاد می‌کند را ببینند و بدانند که چرا باید آن را انجام دهند. بیانیه چشم انداز حداکثر باید 3 جمله کوتاه باشد.

ایجاد چشم‌انداز
برای ایجاد چشم‌انداز مدیریت دانش از یک فرآیند هرمی استفاده نمایید.
 از هر نفر بخواهید یک بیانیه چشم‌انداز ایجاد نماید: خود را در 5 سال آینده در نظر بگیرید و ببینید زمانی که KM در فرهنگ و رفتار سازمان جای گرفته است چگونه شده است و چه ارزش‌هایی ایجاد نموده است؟
 در دو الی سه جمله کوتاه توضیح دهید که مدیریت دانش چه چیزی را ممکن می‌سازد.
 افراد در گروه‌های 4 تا 6 نفره به هم بپیوندند و نظرات خود را با یکدیگر مقایسه کنند و در نهایت به یک بیانیه مشترک برسند.
 سپس همه گروه‌ها به هم بپیوندند و نقطه نظرات مشترک را در قالب یک بیانیه مشترک ارئه نمایند. اگر زیاد طولانی و پیچیده شد از رای‌گیری برای حذف جملات و نکات اضافه استفاده نمایید.
 مطمئن شوید که بیانیه واضح باشد.
در صورتی که برای تدوین چشم‌انداز از روش مصاحبه استفاده کرده‌اید باید به دنبال نقاط مشترک در مصاحبه‌ها بگردید (جملات مشترک، کلمات و افعال مشترک و ...) و راهی بیابید که آنها را درکنار هم قرار دهید. یک راه برای این کار آن است که ابری از کلمات ایجاد کنید و کلمات برجسته را برای ساختن یک بیانیه چشم‌انداز در کنار هم قرار دهید. روش دیگر آن است که کلمات را روی کارت‌هایی بنویسید و آن‌ها را مرتب نمایید تا به یک چشم‌انداز دست یابید.
با استفاده از روش‌های بالا ممکن است شما به جملاتی دست پیدا کنید که مهیج نباشند. دیگران از آن حمایت می‌کنند ولی هیچ کس را به وجد نمی‌آورد در این مواقع می‌توانید از خلاقیت خود نیز بهره ببرید تا جملات بهتری ساخته شوند.

تعریف دامنه
هم زمان با تعریف چشم‌انداز، دامنه نیز تعریف می‌شود. بیانیه دامنه شما باید شامل موارد زیر باشد:
موضوعات مدیریت دانشی که به آن می‌پردازید.
 موضوعات مدیریت دانشی که به آن نمی‌پردازید.
قسمت‌هایی از سازمان که در آن فعالیت خواهید کرد.
 افرادی که در فعالیت‌های مدیریت دانش درگیر می‌شوند.
جهت تعریف دامنه می‌بایست جلسه‌ای با مدیر هماهنگ شود. نکاتی که وی در خصوص نقاط دانش‌خیز سازمان بیان می‌کند بسیار مفید است.
نمونه بیانیه دامنه
استراتژی مدیریت دانش خدمات امداد و نجات جنوب یورکشایر مثال خوبی برای بیانیه دامنه می‌باشد.
" استراتژی ما تمام کارکنان استخدام شده در SYFR و تمام اطلاعات تولید شده در سازمان، را پوشش می‌دهد و ابزارهای فناوری اطلاعات SYFR را به نحو مناسبی کاربردی خواهد کرد.
دانش ممکن است از خارج از گروه‌های امدادی کسب شود و بخشی از استراتژی سازمان بر رصد منابع ملی و بین‌المللی از قبیل بهترین تجارب بهبودی متمرکز است."

تهیه و تدوین: فرید مظفری

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت