پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

راز به اشتراک گذاری دانش – ایجاد شبکه بزرگتر

سوال نخست در مورد به اشتراک گذاری دانش این است که آیا تسهیم دانش یک اقدام طبیعی به حساب می‌آید و یا غیر طبیعی، و یا اینکه ممکن است هر دو را شامل شود؟
یکی از فعالان حوزه مدیریت دانش به نام Jose Carlos Favero اخیرا مطلبی را منتشر نموده که در آن به نکته زیر اشاره کرده است:
"به اشتراک گذاری دانش در DNA ما قرار دارد".
این مطلب برگرفته از نوشته آقای David Christian می‌باشد که خود معتقد است " انسان با زبان بسیار خوشبخت است، یک سیستم ارتباطی بسیار قدرتمند که می‌توان با آن آموزه‌های خود را با دیگر افراد به اشترک گذاشت تا اینکه به نوعی در حافظه جمعی انسان‌ها انباشته شود.
در جواب سوال نخست باید پاسخ داد: بله. ما هم می‌توانیم دانش خود را با دیگران تسهیم کنیم و هم می‌توانیم از آن محافظت کرده و فقط برای خود نگه داریم و در واقع هر دو به طور مساوی برای ما کاملا طبیعی به حساب می‌آیند. Jose در ادامه مطلب خود به خوبی روشن کرده است که با وجود یک میل طبیعی برای به اشتراک گذاری دانش در بین انسان‌ها، اما لزوما این اقدام به راحتی در یک سازمان قابل اجرا نمی‌باشد.
شاید مکانیزم عملکرد زبان بتواند چرایی مسئله را پاسخ دهد؟
آقای Mark Pagel در مجله New Scientist بیان کرده‌اند: همانطور که زبان‌های مختلف باعث ایجاد راهی برای ارتباط بین جوامع مختلف شده‌اند، علت از هم جدا ماندن آن جوامع و فرهنگ‌ها نیز هستند. ایشان در مقاله خود نشان داده‌اند که بیشترین تنوع زبانی و فرهنگی در جاهایی به وجود آمده‌ که بر خلاف تصور مردم، کاملا از لحاظ جغرافیایی به یکدیگر نزدیک بوده‌اند.
2 نکته بارز در مقاله Mark Pagel عبارتند از:
1- گروهی بودن افراد : تمایل انسان برای ارتباط با افرادی است که هم نژاد بوده و اشتراکات فراوان با یکدیگر دارند.
2- دوری از بیگانگان: افراد از نفرات خارج از گروه خود دوری کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار نمی‌کنند.
بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که ارتباط زبانی و به اشتراک گذاری دانش همانند هم می‌باشند، به طوری که هر دو با افراد درون یک گروه که اشتراکاتی با هم دارند صورت می‌گیرد.

به اشتراک گذاری دانش با افراد خارج از گروه خود یک اقدام غیر طبیعی به حساب می‌آید، زیرا ارتباطات زبانی نیز به همین صورت است.
2 پدیده ذکر شده : گروهی بودن افراد و دوری از بیگانگان در محل کار هم صادق است. مرزهای سازمانی می‌تواند باعث ایجاد سیلوهای کاری، ایجاد پدیده گروهی بودن و همچنین حس "ما و آن‌ها" که خود رقابت داخلی بین گروه‌ها ایجاد می‌کند، شود. به اشتراک گذاری دانش در درون این گروه‌ها و سیلوها اتفاق می‌افتد، اما بین این گروه‌ها به این صورت نیست و به ندرت شاهد آن خواهیم بود.
با این وجود، اجرا کنندگان مدیریت دانش در یک سازمان چه برنامه‌های در این خصوص می‌توانند داشته باشند؟

1. باید تا حد امکان گروه‌ها و شبکه‌های بزرگتری ایجاد شود.
این نکته در واقع ایده پنهان موجود در تشکیل انجمن‌های خبرگی ( COP ) است که باعث می‌شود در آن ساختار جدیدی که از مرز بین سیلوهای کاری عبور می‌کند، به وجود بیاید. با ایجاد انجمن‌های خبرگی، پدیده گروهی بودن افراد اتفاق افتاده، که این مسئله یعنی دانش بین افراد حاضر در آن گروه به خوبی به اشتراک گذاشته خواهد شد. افراد حاضر در انجمن‌های خبرگی در واقع دو هویت خواهند داشت، یکی مربوط به سیلوی کاری خود و دیگری مربوط به حضورشان در انجمن خبرگی.
2. باید زبان مشترک ایجاد کرد.
داشتن زبان مشترک به خصوص در زمانی که گروه‌ها با یکدیگر ادغام می‌شوند، بسیار اهمیت خواهد داشت. نبود یک زبان مشترک بین افراد باعث می‌شود همچنان موانع ارتباط زبانی و به تبع آن به اشتراک گذاری دانش باقی بماند. نویسنده مطلب معتقد است که انجمن‌های خبرگی در واقع یک گروه با زبان خاص خود به حساب می‌آید. در واقع وقتی در این انجمن‌ها گروه‌های متفاوت با زبان‌های مختلف حضور دارند، می‌بایست برای ارتباط بهتر افراد گروه، یک زبان مشترک ایجاد کرد.

3. باید هر آنچه که باعث دور افتادن بیشتر افراد از یکدیگر می‌شود را از بین برد.
یکی از مهمترین مواردی که باعث جدایی هرچه بیشتر افراد از یکدیگر خواهد شد، "رقابت داخل سازمانی" است. هر آنچه که باعث شود یک گروه احساس کند برنده است و گروه دیگر بازنده، مدیریت دانش در سازمان را خواهد کشت. و هر چه سریع‌تر این حس منفی رقابت باید با جوایزی که همدلی با خود به همراه دارند جایگزین شود. در واقع کل سازمان شامل تمامی کارکنان، ذینفعان سازمان و زنجیره تامین باید در یک گروه به نام " ما " کاملا متحد بوده و در مقابل تمامی رقیبان سازمان در گروهی به نام " آن‌ها " قرار داشته باشند.

تهیه و تنظیم: رضا یقینی

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت