پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

بازنمایی تاثیر مدیریت دانش بر شاخص‌‌های عملکردی سازمان

هر برنامه و طرحی در سازمان، نیازمند نمایش نتایج قابل انتظار بر روند کسب و کار است تا زمینه مناسب برای پیاده‌‌سازی و اجرای آن فراهم شود، مدیریت دانش نیز از این موضوع مستثنی نیست. متاسفانه بسیاری از سازمان‌‌ها، سنجه و مقیاس مشخصی برای برنامه مدیریت دانش خود ندارند و عموما گزارشات ارائه شده بدون درک صحیحی از معیارها و ارزش‌‌‌‌های بیان شده، تدوین می‌‌‌‌شود.
این امر زمانی بهبود می‌‌‌‌یابد که برنامه‌‌های تدوین شده و سرمایه‌‌گذاری‌‌های لازم به‌‌طور مستقیم به شاخص های مورد انتظار سازمان ارتباط پیدا کند و گزارش‌‌های ارسالی به مدیران، با استفاده از کلمات و عبارات قابل درک بیان شود.

• نقش سنجه‌‌ها و معیارها
از آنجایی‌‌که دانش یک دارایی ذاتی برای سازمان‌‌ها می‌‌باشد، ارزش‌‌گذاری و برآورد میزان تاثیرات آن امری دشوار است. این موضوع از آن جهت مهم است که پیاده‌‌سازی مدیریت دانش نیازمند سرمایه‌‌گذاری‌‌هایی مالی، فناورانه، انسانی و فرآیندی می‌‌باشد.
به‌‌عنوان مثال، یک موضوع مهم در همه شرکت‌‌های مشاوره‌‌ای، بهبود کیفیت فرآیند ارائه پیشنهادات مناقصه بر اساس دانش سازمانی و همکاری درون سازمانی به‌‌منظور افزایش احتمال برنده شدن در مناقصات می‌‌باشد. سؤال اساسی و اصلی اینجاست که تعیین میزان تاثیر اقدامات مبتنی بر دانش و مدیریت دانش بر نرخ موفقیت در مناقصات چگونه امکان‌‌پذیر است. این سؤال در حالی مطرح می شود که متغیرهای بسیاری همچون افراد، موقعیت جغرافیایی، آموزش و رقابت این معیار کلیدی را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد.

• بسیاری از سازمان‌‌ها شکست خورده‌‌اند.
با توجه به چالش‌‌های اشاره شده، بسیاری از سازمان‌‌ها، به استفاده از معیارها و سنجه‌‌هایی با ماهیت "ورودی" مانند تعداد جستجو و بازدید در صندوق پیشنهادات، تعداد دریافت و ذخیره اسناد، تعداد کلیک‌‌های انجام شده برای استفاده از اسناد و... روی آورده‌‌اند. اگر چه این اطلاعات در اغلب مواقع قابل توجه و چشمگیر است، اما آن چیزی نیست که مدیران و رهبران سازمان را برای توسعه مدیریت دانش مجاب کند .رهبران نیاز دارند بدانند که سرمایه‌‌گذاری‌‌های انجام شده بر روی مدیریت دانش چه تاثیری بر نرخ سود آن‌‌ها دارد و این سرمایه‌‌گذاری در طول زمان چگونه می‌‌تواند بهبود یابد.
عدم دسترسی به این اطلاعات موجب سرخوردگی رهبران سازمان و کارفرمایان می شود و ممکن است مانع از ایجاد تعامل صحیح میان مدیریت دانش و سازمان شود. عدم درک ارزش کسب و کار ایجاد شده ناشی از مدیریت دانش، یکی از دلایلی اصلی رها شدن طرح‌‌‌‌ها و برنامه‌‌های دانشی و مدیریت دانش از سوی سازمان‌‌ها می‌‌‌‌باشد.

• سنجش نتایج و خروجی‌‌ها
کلید اصلی غلبه بر این چالش تمرکز گزارش‌‌دهی بر "پیامدها" و نتایج حاصل از پیاده‌‌سازی مدیریت دانش است. این تمرکز زمانی رخ می‌‌دهد که نتایج به‌‌دست آمده با اهداف استراتژیک سازمان مطابقت داشته باشند.موفقیت در این امر پیروی از چندین اصل مشترک را طلب می‌‌‌‌نماید:
 نگرش ساده و شفاف؛ حداکثر 5 فعالیت کلان را در راستای مدیریت دانش در نظر بگیرید که بر نتایج سازمان متمرکز باشند. این فعالیت‌‌ها باید به اهداف مدون شده از طریق استراتژی و عوامل کسب و کار مرتبط باشند. اگر چه این امر بسیار دشوار است اما زمینه مناسبی را برای تعامل مناسب با رهبران کسب و کار فراهم می کند.
 نمایش و بیان نتایج در قالب مفاهیم کمی؛ به‌‌منظور ترغیب مدیران و رهبران سازمان برای توجه به مدیریت دانش بایستی بستری برای نمایش تأثیر ملموس مدیریت دانش فراهم کرده و مزایای آن را در قالب ارزش مالی ارائه دهند. به‌‌عنوان مثال یک شرکت مشاوره‌‌‌‌ای توانست با استفاده از راهکارهای مدیریت دانش و به اشتراک‌‌گذاری تجارب قبلی خود در زمینه تنظیم اسناد مناقصه، زمان تهیه آن را حدود 40 ساعت کاهش دهد. اگر این صرفه‌‌‌‌جویی در میزان ارزش زمانی کارمندان ضرب شود، مشخص می‌‌‌‌شود که صرفه‌‌‌‌جویی مالی بالایی را برای سازمان به دنبال داشته است. این نتیجه ملموس موجب خواهد شد تا رهبران سازمان استفاده از رویکرد مدیریت دانش را در سایر بخش‌‌‌‌ها و فرآیندها نیز مورد توجه قرار دهند.
 جلب مشارکت نیروی انسانی : تعامل و صحبت کردن با کاربران و نیروی انسانی همواره و در هر زمینه‌‌‌‌ای راهگشا می‌‌‌‌باشد. کاربران به خوبی می‌‌‌‌دانند که چه زمانی ابزارها و منابع جدید به آن‌‌ها در انجام کارها، صرفه‌‌جویی زمان و موفقیت در کار کمک می‌‌نماید. نظرسنجی منظم و مصاحبه با کارکنان کلیدی به‌‌منظور اخذ بازخوردهای حاصل از پیاده‌‌سازی مدیریت دانش ضروری است. این تعامل موجب خواهد شد تا داستان موفقیت‌‌‌‌های حاصل از به‌‌کارگیری دانش و مدیریت دانش بازگو شده و زمینه مناسبی برای گفتگو با رهبران سازمان فراهم شود.
 محاسبه میزان بازگشت سرمایه را فراموش کنید: محاسبه بازگشت سرمایه مالی جامع و کامل برای مدیریت دانش و اقدامات مرتبط با آن را فراموش کنید؛ زیرا محاسبه آن بسیار دشوار است و موجب خواهد شد تا تمرکز اصلی بر پیاده‌‌سازی موفق مدیریت دانش، تحقق نیابد.

تهیه و تنظیم: حسن دوست‌آذر

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت