پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

قهرمانان مدیریت دانش(Knowledge Champion) در شرکت Dell

شاعر و نویسنده به نام، جبران خلیل جبران، در جایی ذکر می‌‌کند: "دانش بسیار کمی که به مرحله عمل درآید، بی‌‌نهایت ارزشمندتر از دانش‌‌ بسیار اما بدون استفاده است". ما این گفته را اینطور بیان می‌‌کنیم، شروع به‌‌کارگیری ابزارها. راهکارهای مدیریت دانش در راستای تبدیل دانش به عمل تنها نیمی از راه است و نیم دیگر راه یافتن افراد مناسب به‌‌عنوان قهرمانان دانش برای پیگیری این فعالیت‌‌ها می‌‌باشد.
بسیاری از سازمان‌‌ها اقدامات مدیریت دانش را در جای خود غنی کرده و ساختار می‌‌دهند، اما همچنان به علت انتخاب نکردن فرد مناسب به‌‌عنوان قهرمان دانش، این اقدامات به‌‌طور صحیح پیگیری نمی‌‌شود. این علتی است که نقش قهرمانان دانشی (KC)، همچنین به‌‌عنوان مدافعان دانش، فعالان دانش، و هماهنگ‌‌کنندگان دانشی و غیره نیز شناخته می‌‌شوند و نقش مهمی در تبدیل اصول KM به عملیات اجرایی ایفا می‌‌کنند. از آنجایی که اکثر تیم‌‌های مدیریت دانش سازمان‌‌ها کوچک هستند، KCها نقش مهمی در گسترش مدیریت دانش در کل سازمان دارند. KC نقطه واحدی تماس در تیم مدیریت دانش می‌‌باشد و اقدامات KM را در سطوح مختلف سازمان انجام می‌‌دهند. همچون دیگر اعضا تیم مدیریت دانش، قهرمانان دانش باید جایگاه ساخت‌‌یافته‌‌، با نقش‌‌ها و مسئولیت‌‌های روشن در چارچوب KM داشته باشد.
در شرکت دل، تیم مدیریت دانش سازمان با این استراتژی شروع به کار کردند که چارچوب و زیرساخت‌‌های دانشی را ایجاد کرده، توسعه دهند، و آن را نمایان‌‌تر کرده، و فرهنگ اشتراک دانش را در سازمان منتشر کنند. امروزه موفقیت زیادی در زمینه مدیریت دانش کسب کرده‌‌اند که اکثر آن را می‌‌توان ناشی از انتخاب صحیح KC دانست.
قهرمان دانش متولی مدیریت دانش در پروژه‌‌ها
قهرمان دانش متولی مدیریت دانش برای یک پروژه خاص است. نقش او شامل گسترش پیام‌‌های مدیریت دانش در تیم، تشویق به برگزاری جلسات اشتراک‌‌گذاری دانش، تسخیر و مستندسازی فعالیت‌‌های دانشی در پروژه، تفویض فعالیت‌‌های مدیریت دانش، و کمک به سایرین در انجام فعالیت‌‌های مدیریت دانش می‌‌باشد. یک قهرمان دانش خوب باید فراتر از محدوده پروژه خود گام بردارد و شبکه‌‌ای با سایر قهرمانان دانش تشکیل دهد تا مخزن دانشی غنی ایجاد کند.
به‌‌طور ایده‌‌آل باید یک KC در هر پروژه وجود داشته باشد. KCها را تشویق می‌‌کنیم تا بهترین تجارب را به اشتراک گذارند و در خبرنامه و دیگر نشریات مدیریت دانش منتشر کنند. این هم به دیده شدن آن‌‌ها کمک می‌‌کند و هم اشتراک‌‌گذاری بهترین تجارب را ارتقا می‌‌دهد. همچنین استفاده مجدد از بسته‌‌های دانشی (knowledge artifacts) سبب افزایش بهره‌‌وری می‌‌شود.
چه کسی قهرمان دانشی خوبی است؟
حتی اگر سازمان‌‌ها چارچوبی برای نقش‌‌ها و مسئولیت‌‌های KC در نظر گرفته باشند، یافتن فرد مناسب برای این نقش بسیار بسیار مهم است. این امر منجر می‌‌شود که لیستی از مشخصات لازم برای قهرمانان دانش تهیه شود که حداقل سابقه کاری، بلوغ نقش فعلی، و مهارت‌‌های را در بر داشته باشد.
از آنجایی‌‌که به‌‌طور عمده یک اقدام داوطلبانه است و نقش KC نیمه وقت است، این بسیار مهم است که پرسنل خودشان انگیزه کافی داشته باشند. انتخاب قهرمانان دانش به‌‌طور مشترک توسط تیم مدیریت دانش و مدیر پروژه انتخاب می‌‌شود، نقش KC در بهترین حالت باید توسط افراد عملیاتی انجام گیرد. فردی که در پروژه مستقیما درگیر است با توجه به درک بالاتر از الزامات، چالش‌‌ها و رخدادهای تیم بهتر می‌‌تواند در سمت قهرمان دانشی ایفای نقش کند. پیشنهاد می‌‌کنیم قهرمان دانش باید جایگاه تثبیت شده‌‌ای در تیم داشته باشد و فرد تازه کاری نباشد.
مشخصات فردی KC عبارت است از: دارای روحیه باز و کمک‌‌کننده، دارای قابلیت‌‌های شبکه‌‌سازی خوب، مهارت‌‌های ارتباطی خوب، قادر به ایجاد تعامل با مافوق و همینطور زیردستان، خوشبین، قابلیت ایجاد انگیزه در سایرین. نقشه راه آموزش کاندیدهای منتخب به افراد کمک می‌‌کند تا برای نقش قهرمان دانشی آماده شوند.
تشریح نقش‌‌ها و مسئولیت‌‌های قهرمانان دانش
بعد از انتخاب KCها، نقش‌‌ها و مسئولیت آن‌‌ها را به وضوح مطرح کنید. برای مثال، ما یک ماژول آموزشی و قیاسی استاندارد برای KCها داریم که به آن‌‌ها کمک می‌‌کند برای ایفای نقششان آماده شوند. این استانداردها کمک به وضوح بیشتر می‌‌کند، و انتظارات صحیحی از دو طرف، یعنی تیم مدیریت دانش و تیم‌‌های پروژه، نمایان می‌‌کند.
بهترین عملکرد: به‌‌طور رسمی KC را به سایر سازمان معرفی نمایید. از طریق پورتال مدیریت دانش و دیگر نشریات، سازمان را در فعالیت‌‌های مدیریت دانش به روز نگه دارید.
آن‌‌ها را با انگیزه نگه دارید
هیچ چیز به اندازه قهرمان دانشی با انگیزه کارآمد نیست. با این حال، این یک روزه اتفاق نمی‌‌افتد. این سرمایه‌‌گذاری ارزشمند است زیرا راه رسیدن به موفقیت را هموار می‌‌کند. علاوه بر این، داشتن برنامه‌‌های پاداش رسمی و شناختی پرسنل فعال، همچون جوایز سه ماهه، و گواهی اختصاصی مدیریت دانش، و اسپانسر سمینارها از مواردی است که می‌‌تواند در نظر گرفته شود.
به KCها بها دهید. علاوه بر جوایز سه ماهه، ما عکس قهرمانان دانش با مختصری از دستاورهای آن‌‌ها را در سایت و خبرنامه KM قرار می‌‌دهیم. این به مهندسان دانش امکان دیده شدن می‌‌دهد و به ایجاد نقش الهام بخش بودن قهرمانان دانش کمک می‌‌کند.
در راستای پافشاری، آگاهی استراتژیک و برندسازی، بیش از 100 قهرمان دانشی را در طول شش سال اخیر پرورش دادیم.
در نظرسنجی که اخیرا انجام گرفته، 66 درصد پاسخ‌‌دهندگان موافق بودند که نقش قهرمانان دانشی برای سازمان ارزشمند است و 75درصد از پاسخ‌‌دهندگان خواستار این بودند که به‌‌عنوان قهرمان دانشی ایفا نقش کنند.
نقش قهرمانان دانشی در فرآیند کسب و ذخیره دانش

4.gif

 نقش قهرمانان دانش در فرآیند کسب و به‌‌کارگیری دانش
5.gif

 تهیه و تنظیم: فرید مظفری

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت