پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

دستاوردهای شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نخستین کنفرانس بین‌‌المللی مدیریت ‌‌دانش با رویکرد توسعه

نخستین کنفرانس بین‌‌المللی مدیریت ‌‌دانش با رویکرد توسعه (KM4D) و اولین جایزه مدیریت ‌‌دانش، به همت «انجمن مدیریت ایران» و با همکاری «انجمن مدیریت دانش اتریش» برگزار شد. در این همایش که در تاریخ 25 مهر 1397 و در محل دانشگاه خاتم برگزار شد، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس انجمن مدیریت ‌‌دانش اتریش، رییس انجمن مدیریت ‌‌ایران، استادان، فرهیختگان و دانش‌‌پژوهان مدیریت حضور داشتند.
ارزیابی سازمان‌‌ها در این جایزه بر مبنای مدل زیر که شامل 6 معیار اصلی و 10 زیرمعیار است انجام شد.
گفتنی است در این کنفرانس سخنرانی‌‌ها و مقالات علمی متعددی در خصوص مدیریت ‌‌دانش ارایه شد. همچنین پنل‌‌های تخصصی در این زمینه برگزار و مطالب کاربردی در آن‌‌ها مطرح شد. در پایان نیز گواهینامه‌‌ها و تندیس درخت دانش نخستین جایزه مدیریت دانش به برگزیدگان اهداء شد. 

simin.gif
در این راستا شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اتکا به تلاش‌‌های مستمر خود در حوزه مدیریت دانش و دستاوردهای حاصل شده طی سال‌‌های اخیر اقدام به تکمیل اظهارنامه و شرکت در جایزه نمود که نتیجه آن منجر به دریافت بالاترین جایزه اهدا شده یعنی تندیس درخت دانش سیمین بود.
بیانیه کنفرانس
بحول و قوه الهی اولین کنفرانس بین‌‌المللی مدیریت دانش با رویکرد توسعه با حضور مدیران ارشد، استادان، کارشناسان و دانش پژوهان مدیریت، توسط انجمن مدیریت ایران و با همکاري انجمن مدیریت دانش اتریش و دانشگاه خاتم برگزار شد.
ضرورت توانمندسازي اقتصاد ملی با رویکرد رقابت در سطح جهانی و در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و افزایش توانایی‌‌ها، مهارت‌‌ها و دانش بخش‌‌هاي مختلف اجرایی، تولیدي، علمی و تحقیقاتی کشور به‌‌منظور کاهش اثرات هرگونه تحریم‌‌هاي بین‌‌المللی و همچنین مدیریت بهینه منابع و بهره‌‌گیري از فرصت‌‌هاي موجود ایجاب می‌‌کند تا سازمان‌‌هاي ایرانی براي توانمندسازي خود در برابر چالش‌‌هاي مختلف ملی و بین‌‌المللی نسبت به استقرار صحیح مدیریت دانش اقدام نمایند. تحقق این امر نیاز به افزایش ظرفیت‌‌هاي ملی و بین‌‌المللی و توسعه همکاري‌‌هاي علمی و کاربردي داشته و انجمن مدیریت ایران در این راستا بر رعایت موارد ذیل در نظام‌‌هاي مدیریتی سازمان‌‌ها تاکید می‌‌کند:
 توسعه رویکرد مدیریت دانش در سازمان‌‌هاي خدماتی، تولیدي و دستگاه‌‌هاي حاکمیتی
 توسعه همکاري‌‌هاي بین المللی دانشی به‌‌منظور افزایش توانمندي‌‌هاي داخلی
 انتشار، ترویج و اطلاع‌‌رسانی مقالات و مکتوبات کتب مدیریت دانش به دانش‌‌گران عرصه‌‌هاي علم و فناوري
 شناسایی خبرگان کشور در حوزه‌‌هاي مختلف و ایجاد تشکل‌‌هاي مرتبط با رویکرد توسعه بین‌‌الملل
 راه‌‌اندازي پایگاه‌‌هاي دانشی مرجع جهت دسترسی سریع به دانش و جلوگیري از تکرار هرگونه خطا در تصمیم‌‌گیري‌‌ها
انجمن مدیریت ایران با تلاش و کوشش مستمر و پیگیر کارشناسان ارشد و اعضاي هیات علمی جهت توسعه مبانی علمی و کاربردي مدیریت دانش از طریق انتشار کتاب‌‌هاي مرتبط از دو کتاب "برساخت‌‌ها و پیکره‌‌بندي دانش‌‌هاي سازمانی و ملی " تالیف جناب آقاي دکتر محمد رضا حمیدي‌‌زاده و "راهنماي عملی استقرار مدیریت دانش" تالیف جناب آقاي دکتر بهرام جلوداري، جناب آقاي دکتر مجید نامه گشاي فرد و سرکارخانم مهندس نیکو مهري در این کنفرانس رونمایی نمود.
انجمن مدیریت ایران بر این باور است که سرافرازي پرچم جمهوري اسلامی ایران در سطح ملی و بین‌‌المللی نیازمند افزایش توان علمی و عملی مدیریتی و اعتقاد به هم‌‌افزایی و استفاده از سرمایه‌‌هاي انسانی در حوزه‌‌هاي مختلف می‌‌باشد. امید است تقویت این رویکرد در سطح ملی بتواند گامی موثر در جهت شکوفایی استعدادها و توانمندي‌‌هاي دانشگران این مرز و بوم و اثرگذاري آنان در خلق دانش‌‌هاي نوین در عرصه ملی و بین‌‌المللی باشد.

تهیه و تنظیم: فربد آقالر

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت