پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

درس‌آموخته و ویژگی‌های آن

از آن‌جا که شناخت ویژگی‌های یک درس‌آموخته از اهمیت بسیاری برخوردار است لذا در این نوشتار به بررسی 4 ویژگی آن پرداخته خواهد شد:
• شناسایی منابع دانشی درس‌آموخته‌ها
بخش عظیمی از یک سازمان متشکل از نیروی انسانی است، از همین روی تنها راه یادگیری سازمانی از طریق همان کارکنان است. یادگیری سازمانی وابسته به یک شخص خاص نبوده اما برای تحقق این عمل مشارکت تمامی افراد نیاز است. حال با یک پرسش ساده می‌توان یادگیرنده بودن سازمان خود را محک بزنید: "آیا با خروج کارکنان از سازمان، دانش آن‌ها باقی می‌ماند؟". اگر پاسخ به این پرسش در سازمان شما مثبت است پس قطعا سازمان شما یک سازمان یادگیرنده بوده و تنها متکی بر دانش و آموخته‌های فردی نیست. برای مثال تصور کنید سازمان شما شخصی را جهت آموختن موضوع جدیدی به یک کنفرانس فرستاده است و فرد اعزام شده با دانش و ایده‌های جدیدی به سازمان باز می‌گردد. در همان زمان می‌توان گفت سازمان شما بار دانشی بیشتری دارد؛ تا زمانی که آن فرد از آن‌جا خارج نشده باشد زیرا به محض خروج او، سازمان به حالت اول باز می‌گردد. بنابراین درس‌آموخته‌های سازمانی باید به نحوی ذخیره و نگهداری شوند تا با خروج یک فرد به راحتی از بین نروند.
زمانی که بحث از نگهداری و ثبت درس‌آموخته‌ها می‌شود، ذهن افراد اغلب متمرکز بر پایگاه‌های داده و یا مخازنی به‌منظور ذخیره آن‌ها است، در صورتی که را‌ه‌های دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارد. درس‌آموخته‌های سازمانی فقط در فایل‌ها (فیزیکی) ذخیره نمی‌شوند، بلکه می‌توانند در فرهنگ‌ها، روابط بین کارکنان و فرآیندهای کاری تعبیه شوند. در واقع، بهترین راه برای یادگیری درس‌آموخته‌های سازمانی این است که آن‌ها را به نحو عمیقی درونی‌سازی نمایید؛ به شکلی که یادگیری، جزئی از فعالیت‌های ناخودآگاه کارکنان سازمان شما باشد.
قابلیت انتقال:
یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که سازمان‌ها با آن رو‌به‌رو هستند مشکل انتقال دانش می‌باشد. در شرکت‌ها سیستم‌های دسترسی به درس‌آموخته‌ها بسیار دشوار بوده و دسترسی به آن‌ها را سخت می‌کند، در نتیجه باید بتوان این موانع را برطرف نمود. یکی از راه‌های برطرف کردن این موانع، ایجاد یک سیستم یا مکانیسم یکپارچه برای شناسایی، ذخیره و انتشار اطلاعات می‌باشد.

قابلیت اجرا:
مدیریت دانش اغلب در رابطه با چگونگی آموختن و فراگرفتن درس‌آموخته بحث می‌کند زیرا یادگیری و فهم یک درس‌آموخته به مراتب متفاوت از یک آموزش آکادمیک بوده و ابزارها و تکنیک‌های خاص خود را می‌طلبد. همچنین چگونگی به‌کارگیری این درس‌آموخته‌ها در فرآیندهای کاری نیز بسیار حائز اهمیت است.
تغییر در رفتار:
پس از اجرا و به‌کارگیری درس‌آموخته‌های سازمانی، نوبت آن است که نسبت به ایجاد ارزش افزوده از آن درس‌آموخته و تاثیرات مثبت آن اطمینان حاصل شود. یک درس‌آموخته زمانی نتیجه بخش خواهد بود که از بار دانشی برخوردار بوده و برای سازمان مثمر ثمر باشد، در غیر اینصورت تفاوتی با سایر آموزش‌های آکادمیک سازمانی نخواهد داشت. بدین منظور می‌توان از آزمون‌های ارزیابی سطح کارکنان پس از به‌کارگیری درس‌آموخته‌ها در سازمان خود استفاده نمایید.
چهار ویژگی یاد شده در این نوشتار، برگرفته از تعاریف تئوری درس‌آموخته بوده و می‌توان تعاریفی سازمانی براساس فعالیت‌های انجام شده تاکنون برای آن بر شمرد:
1. پروژه هانفورد وزارت انرژی ایالات متحده
درس‌آموخته رویکرد نوآورانه ایست که از فرآیندها و برنامه‌های تکراری، از طریق به اشتراک‌گذاری و ثبت آن جلوگیری می‌شود.
2. صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی
این سازمان، درس‌آموخته را یک دانش تولید شده برای بهبود اقدامات آینده به شمار می‌آورد. دانش و درس‌آموخته‌های سازمان به‌عنوان تجربیات سازمانی شناخته می‌شوند و سازمان را برای بهبود اقداماتش در آینده یاری می‌کنند. صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی معتقد است که شاید فراگیری از یک درس‌آموخته تنها در یک زمان و مکان خاص اتفاق بیفتد اما در مجموع یادگیری، فرآیندی مستمر و مداوم است همچنین تعریف جامعی از درس‌آموخته، توسط انجمن انرژی ایالات متحده که از طریق به اشتراک‌گذاری دانش در سازمان‌های فضایی آمریکایی، اروپایی و ژاپنی انجام می‌شود بیان شده است:
یک درس‌آموخته درک به دست آمده از یک تجربه است، در نتیجه تمام تجارب مثبت و موفق نبوده و ممکن است درس‌آموخته‌هایی از جنس شکست نیز در یک سازمان وجود داشته باشد. تجارب مثبت می‌توانند به‌عنوان منبع مناسبی برای یادگیری تلقی شوند، تجارب منفی هم از طریق کاهش احتمال وقوع خطا برای سازمان کاربردی می‌باشند و مانع از جلوگیری اختراع مجدد چرخ خواهند شد. این تعریف، بسیار جامع‌تر بوده که تمامی ابعاد یک درس‌آموخته را در بر می‌گیرد.

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت