پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

اینترنت اشیا (IOT ) در خدمت مدیریت دانش

امروزه دانش به طور چشمگیری به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع سازمانی به رسمیت شناخته شده است و در حقیقت از آن به عنوان یک عامل کلیدی متمایز در عرصه کسب و کار جهان امروز یاد می‌شود. همچنین بر اساس تعاریف صاحب نظران حوزه مدیریت دانش، می‌توان دانش را یک منبع نامشهود اقتصادی برای سازمان دانست.
همانطور که می‌دانیم منظور از پیاده‌سازی مدیریت دانش (KM)، ایجاد محیطی مناسب به منظور کسب دانش و به‌کارگیری منابع دانشی است که در آن افراد با دسترسی به و اشتراک‌گذاری این منابع، در راستای ارتقاء سطح مهارت‌های خود و همچنین ایجاد ارزش افزوده برای سازمان گام برمی‌دارند.
یکی از اهداف اصلی مدیریت دانش تصفیه داده‌هایی است که از منابع غیرقابل اعتماد وارد سازمان می‌شوند. امروزه مدیریت دانش قادر است تا با کمک اینترنت اشیاء داده‌های متنوع را مورد ارزیابی قرار داده و سازمان‌ها را در رسیدن به دانش جدید یاری رساند.
خلق ارزش به کمک IOT
با روی کار آمدن اینترنت اشیا (IOT)، سازمان‌ها به منظور دستیابی به ارزش‌های جدید و سود بیشتر می‌بایست اهداف سازمان را مورد بازنگری قرار دهند. ارائه خدمات از سوی شرکت‌ها و تشویق مشتری به پرداخت هزینه، همواره از بخش‌های مورد توجه یک مدل کسب و کار بوده و همچنین به عنوان منبعی برای خلق ارزش نیز تلقی می‌شود. در شرکت‌هایی که همچنان در حال توسعه محصولات سنتی خود هستند، می‌توان ارزش را شناسایی نیاز پایدار مشتری و ارائه راهکارهای پیشرفته مهندسی به آن ها تعریف نمود. به کمک IOT می‌توان عملکرد مطلوب یا غیر مطلوب محصول و همچنین رفتار مشتریان در رابطه با خدمت ارائه شده را مورد بررسی قرار داده و از طریق تجزیه و تحلیل های جدید، ارائه خدمات با اثربخشی بهتری صورت پذیرد و محصولات نوآورانه‌تری به بازار عرضه شود.
با رشد ابزار و تکنولوژی های انتقال اطلاعات در لحظه از طریق شبکه‌های بی‌سیم، امکان ایجاد دانش جدید در مشتریان و فروشندگان مهیا شده است. سازمان‌ها یا شرکت‌هایی که از فناوری IOT بهره می‌گیرند امکان گردآوری اطلاعات مربوط به عملکرد محصولات و خدمات خود را داشته و با بررسی و تجزیه و تحلیل این اطلاعات نسبت به ارتقاء عملکرد خود اقدام می‌نمایند. در واقع این شرکت‌ها با جمع‌آوری داده‌های گردآوری‌شده حاصل از سیستم‌های IOT به نتایج سودآورتری دست خواهند یافت. این داده‌های گردآوری‌شده می‌توانند شرکت‌ها را در زمینه تغییر طراحی، ارتقاء کیفیت و یا نگهداری محصولات خود یاری رسانند.
مدیریت دانش (KM) فرآیند شناسایی، کسب، سازماندهی و به اشتراک گذاری آن دسته از دارایی‌های فکری است که برای عملکرد بلند مدت سازمان حیاتی می‌باشد. سیستم‌های مدیریت دانش (KMS) می‌توانند ابزاری برای پیاده‌سازی این فرآیند در سازمان باشند؛ که شامل ابزارهایی همچون بایگانی اسناد، پایگاه‌های داده تخصصی، تالارهای گفتگو و سیستم‌های بازیابی اطلاعات هستند. با توجه به گستردگی حوزه مدیریت دانش می‌توان آن را در 4 حوزه کاری تقسیم‌بندی کرد:
مدیریت فرآیند کسب و کار
مدیریت محتوا
مدیریت محتوای وب و دانش
مدیریت برنامه های نرم افزاری.
دانش، کلید رشد اقتصادی آینده و تأمین کننده رفاه ملی است. منطبق با استدلال یانگ، مدیریت دانش مؤثر، باید به گونه‌ای باشد که هزینه‌ها را در کمترین زمان به حداقل رسانده و سرعت بهره‌وری را افزایش دهد.
با توجه به اهمیت سیستم‌های مدیریت دانش در امر KM، نسل جدید KMSها در عصر اینترنت اشیاء باید دارای قابلیت‌های زیر باشد:
قابلیت ایجاد و به اشتراک‌گذاری تجربیات شخصی در بستر مناسب؛
انتقال و تغییر داده‌ها از منابع مختلف؛
بهینه‌سازی داده‌ها به منظورکاربردهای مختلف؛
ایجاد قابلیت تصمیم‌گیری بهتر از طریق گردآوری داده‌ها در لحظه؛
جمع‌آوری داده‌های آموزشی و داده‌های حاصل از ابزارهای ماشینی؛
این ویژگی‌ها با از بین بردن شکاف و ناهماهنگی‌های موجود در بخش‌های متعدد یک مجموعه، کیفیت خدمات را بهبود بخشیده و بهره‌وری بیشتری برای سازمان به ارمغان میآورند.
به کارگیری اینترنت اشیاء در مدیریت دانش
اینترنت اشیا، سیستمی از کامپیوترها، دستگاه‌های مکانیکی و دیجیتال ، انسان‌ها و ... است که هر کدام با یک کد مستقل و به عنوان یک وسیله‌ی متمایز، در شبکه اینترنت حضور دارند و سهم قابل توجهی از تبادل اطلاعات و رفتار و رابطه میان آن‌ها، بدون دخالت و نظارت مستقیم انسان انجام می‌شود.
مفهومی که در اینترنت اشیا نقش کلیدی را ایفا می‌کند، تولید داده است. داده‌هایی که اینترنت اشیا تولید می‌کند را می‌توان بر اساس معیارهای گوناگونی، جمع آوری، دسته‌بندی و سازماندهی کرد.
اینترنت اشیاء با از بین بردن شکاف موجود بین دنیای فیزیکی و دیجیتال، پتانسیل این را دارد تا با ادغام عناصر محاسباتی متعدد، داده‌های موجود در سیستم‌های مدیریت دانش را در زمان و مکان مناسب در اختیار انسان قرار داده و کارایی این سیستم ها را بهبود بخشد.
فناوری اینترنت اشیا به تولید داده‌هایی در انواع مختلف اقدام می‌کند که از این انواع می‌توان به RFID، آدرس‌ها و شناسگرها، داده‌های توصیفی اشیا، داده‌های موقعیتی و محیطی فراگیر، داده‌های حسگر و سری‌های زمانی چندبعدی، داده‌های تاریخی، مدل‌های فیزیکی و عملگرها و داده‌های فرمان برای کنترل، اشاره کرد.
داده‌های حسی مختص به رویدادهای مختلف می‌تواند پس از تجزیه وتحلیل، به دانش عملی تبدیل شود و درک ما را از دنیای فیزیکی بهتر کند و در نتیجه به ایجاد ارزش افزوده در محصولات و خدمات می‌انجامد. برای مثال می‌توان به مواردی از قبیل خواندن دستگاه‌های اندازه‌گیری برای پیش بینی بهتر و متعادل کردن مصرف برق در شبکه‌های هوشمند؛ نظارت و پردازش دستگاه‌های حسگر متصل به بیماران یا افراد مسنی که می‌تواند بهداشت و درمان از راه دور را ارتقا دهد؛ تجزیه وتحلیل ترکیبی ترافیک، آلودگی هوا، آب وهوا و انبوه داده‌های حسی که می‌تواند به مدیریت بهتر شهری و ترافیک کمک نماید، اشاره نمود.
اینترنت اشیاء با یکپارچه‌سازی داده‌ها به کمک سیستم‌های مدیریت دانش و همگرا کردن دنیای واقعی، دیجیتال و مجازی، قدرت و کیفیت تصمیم‌گیری افراد سازمان را با داشتن اطلاعات ساختاریافته افزایش می‌دهد. این قابلیت، شرکت‌ها و سازمان‌ها را در بهبود ارائه خدمات به مشتریان،تولید محصولات نوآورانه، شناسایی نقاط ضعف و قوت، تجزیه و تحلیل وضع موجود و حل مشکلات یاری می‌رساند.

نتیجه گیری
در مجموع بایدگفت فناوری اینترنت اشیا می‌تواند در تولید داده‌های مدیریت دانش در فرایندهای دانش محور، به طور مستقیم در کشف دانش و به طور غیرمستقیم در دستیابی، به اشتراک‌گذاری و به کارگیری دانش، نقش مؤثری ایفا کند. از سوی دیگر، IOT قادر است تا با مرتفع نمودن مشکلات مربوط به تولید داده، تحلیل و کشف الگوها از طریق تولید خودکار داده‌ها و اطلاعات این فرآیند را سرعت بخشد.

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت