پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

آیا پایگاه دانشی شما شبیه یک کشوی لباس است یا یک سوپرمارکت؟

پایگاه دانشی آنلاین سازمان شما مخزنی است که دانش مستند شده خود را در آن ذخیره می‌کنید، اما در واقع چیزی فراتر از یک مخزن بوده و یک منبع دانشی برای دیگران است چراکه سایر افراد برای جستجو و یافتن دانش آشکار به پایگاه دانشی مراجعه خواهند کرد.
آنها چه خواهند یافت؟
پایگاه‌های دانشی معمولاً در زمره یکی از سه دسته زیر قرار می‌گیرند که برای درک بهتر آنها را کشوی لباس‌های شخصی، کتابخانه و سوپرمارکت در نظر می‌گیریم.
کشوی لباس‌های شخصی؛ اگر شما شخصی باشید که تمامی لباس‌های شسته شده و آن‌هایی که به تازگی از روی بند آورده‌اید را به صورت گلوله شده در کشوی لباس‌ها بریزید، خواهید دید که کشو به سادگی پر خواهد شد. در این حالت شما فقط کشو را از لباس‌ها پر کرده‌اید؛ اما می‌دانید یافتن لباس مورد نظر که هماهنگ با سایر لباس‌های‌تان نیز باشد (علی‌الخصوص در زمانی که عجله دارید مثلاً صبح زود و با وجود نور کم در اتاق) کاری بس دشوار خواهد بود. در این حالت بخش اعظم کار در زمان جستجو برای یافتن بوده و کاری که در زمان ذخیره‌سازی انجام می‌شود بسیار جزئی و کوچک است. یک پایگاه دانش، مشابه با کشوی لباس‌های این چنینی دارای یک ساختار کنترل نشده در زمان ورود دانش‌هاست، که در این حالت شما باید یک موتور جستجوی خوب داشته باشید تا آنچه را که می خواهید، به سادگی بیابید.
کتابخانه (یا کشوی لباس‌های منظم)؛ یک مخزن مدیریت شده و ساختار یافته است. شما موضوع و نام کتابی را که می‌خواهید، می‌دانید، در نتیجه آن را پیدا می‌کنید و یا می‌دانید برای یافتن لباس مورد نظرتان با رنگ و ویژگی‌های خاصی که در ذهن دارید باید کدام کشو را باز کنید. کاری که در این حالت انجام می‌شود بین فرد جستجوگر و کسی که ورودی را ذخیره کرده تقسیم می‌شود. در واقع زمان ذخیره دانش ورودی (یا لباس‌های شسته شده) فرد یک دسته‌بندی و رویه منظمی را رعایت می‌کند، و جوینده نیز هنگام جستجو برای یافتن دانشی خاص به سراغ مکانی درست می‌رود. یک پایگاه دانشی مشابه با یک کتابخانه، سازماندهی‌شده و دارای برچسب‌هایی با موضوعات مشخص می‌باشد، که شما می‌توانید دانشی را که نیاز دارید و به‌دنبال آن هستید را جستجو کنید.
سوپرمارکت؛ که یک گام فراتر می‌رود. به عنوان مثال، در یک سوپر مارکت شما می توانید بخشی را ببینید که در آن پاستا، سس پاستا، پنیر پارمزان و ... با یک چیدمان جذاب به نمایش گذاشته شده‌اند. در این حالت، بدون نیاز به هیچ‌گونه جستجویی تمام مواد مورد نیاز برای تهیه یک غذای ایتالیایی در معرض دید شما قرار خواهد گرفت. در این حالت، بخش اعظم کار توسط فرد ذخیره‌کننده انجام شده و درنتیجه کار فرد جستجو کننده بسیار آسان می‌شود. این نوع چیدمان همچنین باعث می‌شود فرد از یک سو اقلام غیر ضروری را که می‌بیند نیز خریداری کرده و از سوی دیگر اگر موردی در لیست خرید از قلم افتاده و شخص فراموش کرده باشد که باید آن را نیز تهیه کند، با دیدن مواد مورد نیاز برای تهیه غذا، تمامی آن‌ها را خریداری کرده و از دوباره‌کاری جلوگیری می‌کند. پایگاه دانشی مشابه به یک سوپرمارکت یک دارایی دانشی است؛ به عبارت دیگر یک فروشگاه دانشی است که با یک توقف در قسمت متناسب با موضوع دانشی مورد نظر – همچون ویکی‌ها و یا پرتال‌ها- تمامی آنچه که شما نیاز دارید بدانید، خواه آگاه باشید به آن نیاز دارید یا خیر، را در اختیار قرار می‌دهد.
با توجه به آنچه گفته شد، چه کمکی به مدیریت دانش می‌کند؟
من معتقدم بنا به سه دلیل سوپر مارکت بهترین حالت از میان مدل‌های گفته شده برای یک پایگاه دانشی است.
1. چالش اصلی مدیریت دانش تامین ورودی و یا ذخیره‌سازی نیست، بلکه بکارگیری و استفاده مجدد از دانش‌هاست. اکثر شرکت‌ها هیچ دشواری در تامین دانش ورودی و به عبارتی خلق دانش ندارند، اما تقریباً تمامی شرکت‌ها در مقوله بکارگیری دچار مشکل هستند. بنابراین، اگر بخواهیم این موانع را کمرنگ کنیم، باید موانع پیش روی فرد جستجو کننده و کسی که می‌خواهد از دانش‌های موجود استفاده کند را برداریم. از این رو باید بسته‌بندی دانش‌ها، و خلق دارایی‌های دانشی سرمایه‌گذاری کنیم تا دیگر بهانه‌ای برای بکارگیری و استفاده از دانش‌های موجود وجود نداشته باشد.
2. اگرچه ارائه‌دهندگان موتورهای جستجو می‌گویند موتورهای جستجو می‌توانند تمامی کار جستجوی مورد نظر شما را به خوبی برای شما انجام دهند، اما غالب افراد، زمانی که برای خرید اقدام می کنند در مرحله اول نگاهی کلی به فروشگاه می‌اندازند تا اینکه بخواهند دقیقاً به دنبال آن چیزی که می‌خواهند بروند. سوپرمارکت‌ها برای کسانی ساخته شده که برای یافتن اقلام مورد نظرشان به صورت جسته و گریخته نگاهی به آن سو و این سو می‌اندازند.
3. یک نتیجه جستجو در موتورهای جستجو آنچه که شما نمی‌دانید و باید بدانید را به شما نمی‌گوید، بلکه فقط نتیجه چیزی که شما نمی‌دانید و برای دانستن آن جستجو کرده‌اید را نشان می‌دهد. اما سوپر مارکت با طراحی مناسب، به شما اطمینان می‌دهد که هر آنچه برای تهیه یک نوع غذا نیاز دارید را در یک نگاه خواهید دید. (خواه در لیست خرید شما باشد یا نباشد)
زمانی که می‌خواهید ساختار پایگاه دانشی را برای سازمان خود طراحی کنید به دانشکاران فکر کنید، و تمامی بار جستجو برای یافتن دانش مورد نظرشان را بر دوش آن‌ها و یا موتورهای جستجو نیندازید.

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت