پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

مدیریت دانش در صنایع مس

یکی از مهم‌ترین تحولات جاری در جهان، بحث توسعه جهان آینده، مبتنی بر اقتصاد دانش‌محور است که شکل نوینی از اقتصاد را در جامعه بشری به وجود می‌آورد. در اقتصاد دانش محور، تولید،‌ توزیع و استفاده از دانش نقش اصلی و غالب را به منظور تولید ثروت ایفا می‌نماید. در این میان سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی می‌بایست درجهت بهره‌گیری از فضای حاکم بر چنین اقتصادی حرکت نمایند و در مسیر تحولات و تغییرات بنیانی گام نهند. در چنین عصری مدیریت هزینه‌های سازمان به عنوان یکی از عواملی کلیدی در عرصه رقابت به شمار می­آید و سازمان­هایی که از راهبردها و رویکردهای اجرایی مناسب در این خصوص بهره می­برند، وضعیت مطلوبی در بازارهای جهانی دارند.
مدیریت دانش به عنوان رویکردی سیستماتیک برای خلق، دریافت، سازماندهی، دستیابی و استفاده از دانش و آموخته‌ها، یکی از مباحث مدیریتی نوینی است که در تصمیم‌گیری صحیح و دقیق در زمان مناسب، افزایش اثربخشی فرآیندها و بهبود قابلیت ارائه خدمات نقش مؤثری را بازی می‌کند و راهکارهای آن در سازمان‌ها و شرکت‌ها علاوه بر کاهش هزینه ، به بهبود تصمیم‌گیری، انعطاف‌پذیری بیشتر، افزایش سود،‌ کاهش بار کاری، افزایش بهره‌وری، ایجاد فرصت‌های جدید کسب و کار، افزایش سهم بازار و بهبود انگیزه کارکنان نیز کمک می‌کند. بسیاری از این راهکارها مانند جمع‌آوری بهترین روش‌های انجام کار، بهبود فرآیندهای کاری، پیاده‌سازی سیستم‌های اشتراک دانش و ایجاد پورتال‌های سازمانی توانسته‌اند مشکلات مختلفی را در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و معتبر دنیا حل کنند. مدیران سازمان‌های امروزی معمولاً به منظور دستیابی به دو هدف متفاوت اقدام به پیاده‌سازی سامانه‌های مدیریت دانش می‌کنند. دسته‌ی اول که خیل عظیمی از مدیران را تشکیل می‌دهند، به کاهش هزینه‌های سازمان و منابع انسانی می‌اندیشند. دسته‌ی دوم سعی دارند به کمک مدیریت دانش خلاقیت و نوآوری کارکنان را در سازمان ارتقا داده و به این ترتیب درآمد را افزایش دهند. کاهش هزینه از اهداف قابل سنجش و کوتاه مدت مدیریت دانش است اما مدیریت دانش در بلندمدت می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری‌ سریع‌تر و دقیق‌تر و غلبه بر موانع ایجاد فرصت‌های بیشتری برای نوآوری و بهبود مستمر شود که این امر نیز خود باعث کاهش قابل توجهی در هزینه ‌ ها می‌شود.
مدیریت دانش مانند هر مقوله و دیدگاه مدیریتی دیگر، از زمان تولد خود تا کنون سیر تکاملی را پشت سر نهاده است. بهره‌­گیری از رویکردهای مدیریت دانش در شرکت­‌های مطرح دنیا و در صنایع مختلف بیش از دو دهه قدمت دارد و نتایج ملموسی از پیاده‌­سازی تکنیک‌­ها و ابزارهای آن حاصل شده است. به عنوان نمونه شرکت­‌های نظیر کودلکو، فریپورت مکموران، بی‌اچ‌پی بیلیتون، ریو تینتو و ... در صنعت مس از رویکردهای مدیریت دانش استفاده می­‌کنند که در ادامه اشاره کوتاهی به آن می‌­شود.
کودلکو (شرکت ملی مس شیلی) شرکت دولتی استخراج معدن شیلیایی است، که در زمینه تولید مس، مولیبدن، رنیوم، نقره و طلا فعالیت می‌کند و هم‌اکنون با استخراج بیش از ۱ ٫ ۶۶ میلیون تُن در سال، به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده مس در جهان شناخته می‌شود. شرکت کودلکو در سال ۱۹۵۵ از ادغام چند شرکت معدنی خارجی راه‌اندازی شد و در سال ۱۹۷۶ در پی ملی‌سازی این شرکت، مالکیت آن در اختیار دولت شیلی قرار گرفته است. این شرکت با توسعه یک مدل یکپارچه در راستای ایجاد هماهنگی بین برنامه­های یادگیری سازمانی و اهداف کلان کسب و کار، توسعه مدیریت دانش را به عنوان یکی از راهبردهای کلیدی شرکت در نظر گرفته است. برنامه‌­های مدیریت دانش در این شرکت با هدف ارتقاء سطح یادگیری و خلاقیت کارکنان اجرا می­‌شود و شاخص‌هایی برای سنجش نتایج حاصل از آن نیز تدوین شده است.
ریو تینتو‏ شرکت چندملیتی بریتانیایی-استرالیایی استخراج فلزات است. این شرکت در تلاش است که همواره از مزیت‌های رقابتی حاصل از دانش کارکنان و تنوع محصولات به صورت تواما استفاده نماید. این شرکت از سال 1999 پیاده سازی مدیریت دانش را با راه اندازی وب‌سایت اینترانتی در مورد مسائل ایمنی آغاز نمود. این سایت به یک ابزار موفق برای اشتراک‌گذاری یادگیری حاصل از حوادث ایمنی، جمع‌آوری و به‌اشتراک‌گذاری آمار عملکرد ایمنی و همچنین انتقال سیاست‌ها و استاندارهای ایمنی تبدیل شد. از نتایج استفاده از این وب سایت بهبود عملکرد ایمنی شرکت بود به طوریکه در یک بازه زمانی یک ساله شاخص زمان از دست رفته حوادث 33%، و مجموع حوادث 24% کاهش یافت. پروژه انجام شده یک گام بسیار ارزشمند در زمینه مدیریت دانش بود و ارزش ایجاد شده از به‌اشتراک‌گذاری دانش برای شرکت را به‌وضوح آشکار کرد و نشان داد استفاده از توانمندسازها و ابزار IT در راستای پیشبرد اهداف مدیریت دانش نقش به‌سزایی دارند و تمام این اقدامات، شرکت ریو تینتو را به سمت یک استراتژی مدیریت دانش هماهنگ هدایت نمود. با این تجربه موفق، کارکنان ریوتینتو به این نتیجه رسیدند که این دستاورد در دیگر جنبه‌های عملیاتی نیز باید به‌کار گرفته شود.
كشور ايران با قرارگيري روي كمربند جهاني مس از ذخاير ارزشمندي برخوردار است كه مي‌تواند نخستين مزيت و برگ برنده براي توسعه صنعت مس باشد. اما همانطور که قبلا نیز اشاره شد، در اقتصاد دانش محور تولید،‌ توزیع و استفاده از دانش نقش کلیدی را ایفا می­کند و وجود منابع معدنی به تنهایی نمی‌­تواند موجب حفظ مزیت رقابتی بلند مدت برای صنعت مس کشور شود. ضرورت­ توسعه رویکردهای مدیریت دانش در صنعت کشور به ویژه صنایع معدنی به عنوان صنایع مادر کاملا مشهود است. در سالیان اخیر شرکت­‌هایی نظیر فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، هلدینگ میدکو و ...، با الگوبرداری از شرکت­‌های پیشرو در زمینه مدیریت دانش فعالیت­‌های قابل توجهی را در این حوزه انجام داده­ اند.
شرکت ملی صنایع مس ایران نیز به عنوان قطب صنعت مس در کشور با درک ضرورت­‌های مدیریت دانش از سال 93 اقدام به پیاده‌­سازی مدیریت دانش نموده است. فعالیت‌های اولیه در راستای ایجاد زیرساخت‌های مدیریت دانش در منطقه کرمان آغاز شد و طی دو سال اخیر با توسعه پایلوت­‌های اجرایی در حال انجام است. امید است با تداوم حمایت رهبران شرکت از مدیریت دانش، دانش کارکنان به عنوان مهم­ترین سرمایه­‌های ناملموس شرکت در کنار سایر سرمایه­‌های ملموس بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و شرکت ملی صنایع مس ایران به عنوان یک شرکت دانش­‌محور در عرصه .جهانی جایگاه مورد نظر را کسب نماید.

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت