پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

اخبار مشاوران توسعه آینده و تازه‌های مدیریت دانش
اخبار مشاوران توسعه آینده و تازه‌های مدیریت دانش


1- کسب پنجمین جایزه ملی مدیریت دانش توسط شرکت پتروشیمی رازی

مجتمع پتروشیمی رازی یکی از مهمترین کارخانه‌های تولید کودهای ازته و فسفاته و مواد شیمیایی کشور می‌باشد. این مجتمع بزرگترین تولیدکننده آمونیاک، کود اوره، اسید سولفوریک و گوگرد و تنها تولیدکننده اسید فسفریک و کود دی‌آمونیم فسفات (کود مخلوط فسفات و سولفات آمونیوم) در ایران است.
پتروشیمی رازی در راستای مدیریت سرمایه فکری و دانش محور ساختن شرکت از سال 1386 اقدام به پیاده‌سازی طرح جامع مدیریت دانش نموده و در این راه مشاوران توسعه آینده را به عنوان مشاور برگزیده است. این شرکت با رویکرد نهادینه سازی مدیریت دانش در فرآیندهای فرهنگی و آموزش، منابع انسانی، و پژوهش و توسعه درسال جاری اقدام به پیاده سازی طرح توسعه و راهبری مدیریت دانش نموده است و در راستای بهبود نرم‌افزار خود از به روزترین نسخه نرم افزاری شرکت مشاوران توسعه آینده  (MTAShare4.0)بهره برده است.
در پنجمین دوره ارزیابی جایزه ملی مدیریت دانش پس از پیگیری های دبیرخانه و ارسال اظهارنامه های تکمیل شده توسط سازمان های متقاضی، تعداد 11 شرکت به مرحله دوم جایزه راه یافته و امتیازات عمومی کسب شده در اظهارنامه آنان توسط ارزیابان بررسی حضوری و راستی آزمایی گردید. در این مرحله، ارزیابان جایزه از سازمان‌های راه یافته به این بخش بصورت حضوری بازدید به عمل آورده و فرم امتیازات ارزیابی را بر این اساس تکمیل نمودند. با توجه به مجموع امتیازات هر سازمان و بررسی گروهی در کمیته ارزیابی، نتایج پنجمین جایزه ملی مدیریت دانش در سطوح مختلف به تأیید هیأت راهبردی رسید و شرکت پتروشیمی رازی موفق به دریافت تندیس جایزه ملی مدیریت دانش گردید. این موفقیت را به دانشکاران محترم و زحمتکش شرکت پتروشیمی رازی تبریک می‌گوییم.


 moshaveran-logo-3.jpg                         final_arm_razi.gif
2- شرکت پتروشیمی بندرامام و شرکت فولاد مبارکه اصفهان درفهرست 3 شرکت برتر جایزه MAKE


جایزه جهانی سازمان دانشی برتر (MAKE: Most Admired Knowledge Enterprise) از سال 1998 با همکاری موسسه تحقیقات مدیریت دانش و سرمایه فکری Teleos و شبکه جهانی دانش (KNOW Network) به صورت سالیانه در سراسر دنیا برگزار می‌شود. برگزاری جایزه جهانی MAKE در کشور تا کنون با استقبال بیش از 100 سازمان ایرانی همراه بوده که ضمن آشنایی دقیق با جایگاه خود در حوزه مدیریت سازمانی با نگاه دانش‌محور از منظر150 شاخص معتبر عملیاتی بنیاد جهانی MAKE، از راهکارهای معتبر عملیاتی ارائه شده در گزارش‌های تحلیلی اختصاصی برای هر سازمان به منظور ارتقای خلق ارزش از دانش در سازمان خود بهره می‌برند. همچنین سازمان‌های برتر ایران به طور مستقیم به ارزیابی‌های آسیایی سازمان دانشی برتر (Asian MAKE Award) راه می‌یابند.
نتایج جایزه MAKE 2013 با معرفی 3 شرکت فولاد مبارکه اصفهان, پتروشیمی بندر‌امام و بانک پاسارگاد به عنوان برترین‌ها اعلام گردید که در این بین شرکت‌های پتروشیمی بندرامام و فولاد مبارکه اصفهان از مشتریان مشاوران توسعه آینده می‌باشند.


  MSC_LOGO_ SMALL.jpg    moshaveran-logo-3.jpg    نشان تجاری شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام .jpg
 
3- پیاده سازی طرح جامع مدیریت دانش در شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران


شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران در سال 1307 تشكيل شده و بيش از 85 سال است كه در امر تامين و توزيع فرآورده هاي نفتي كشور فعاليت دارد. اين شركت با دارا بودن حدود 8900 نفر پرسنل سازماني، 37 منطقه (عمدتاً در مراكز استانها)، 230 ناحيه (در مراكز شهرستان ها)، 92 انبار ذخيره سازي فرآورده هاي نفتي، 49 مركز سوختگيري هواپيمايي، مديريت و نظارت بر بیش از 3000 جايگاه عرضة بنزين و نفتگاز، بیش از 1996 جايگاه عرضه سوخت CNG، حدود 12 هزار دستگاه نفتكش و گازكش و همچنين استفاده از مخزن دارهاي راه آهن، خطوط لولة انتقال فرآورده و كشتي هاي سوخت رسان، روزانه بيش از 250 ميليون ليتر انواع فرآورده هاي نفتي را در سراسر كشور توزيع مي نمايد.
پراکندگی جغرافیایی و وسعت پهنه خدمت‌رسانی این شرکت، پراکندگی دانش سازمانی آن را به دنبال داشته است. شرکت ملی فراورده‌های نفتی ایران به منظور حل این مشکل پیاده‌سازی طرح جامع مدیریت دانش را در دستورکار خود قرار داده و در این مسیر مشاوران توسعه آینده به‌عنوان همراه و مشاور خود برگزیده است.pakhsh.jpg
4- پیاده سازی طرح جامع مدیریت دانش در شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنايع معدني خاورميانه (میدکو)


شركت هلدينگ توسعه معادن و صنايع معدني خاورميانه (میدکو)، به‌ صورت خصوصي و سهامي عام به منظور سرمايه‌گذاري و توسعه دربخش معادن و صنايع معدني كشور، درآذرماه سال 1386 تأسيس و آغاز به كار نموده است. اين هلدينگ تخصصي به همراه مجموعه‌‌‌ای از شرکت‌های تابعه، در راستای تحقق چشم‌انداز شرکت که همانا تبدیل شدن به هلدينگ معدني صنعتي رتبه یک در منطقه خاورميانه با عملكردي منطبق با كلاس جهاني، گام برمی‌دارند.
حجم فراوان دانش موجود در فرایندهای کاری وسیع و پراکنده و ماهیت پروژه محوری این شرکت، مدیران میدکو را بر آن داشت که با پیاده‌سازی طرح جامع مدیریت دانش و استقرار نرم‌افزار جامع مدیریت دانش MTAShare، اقدام به ثبت و نگهداری از دانش تولید شده حین فرایندهای کاری و پروژه‌ها نمایند و بر این اساس مشاوران توسعه آینده را به عنوان مشاور و مجری طرح، انتخاب نمودند.Holding Logo copy.jpg 


5- پیاده سازی نرم افزار جامع مدیریت دانش در شرکت عمرانی و صنعتی پارس گرما

شرکت عمرانی و صنعتی پارس‌گرما با تكيه بر تجارب ارزنده خود در كليه زمينه‎هاي مهندسي عـمران شـامـــل(ابنـيه – راه – تونل – سد– آبياري و زهكشي) و طراحي و ساخت كارخانجات توليدي (مانند مهندسي عمومي پـروژه‎ها، تدوين فرآيندهاي ساخت، مونتاژ و نصب و راه‎اندازي) و با استفاده از ساختار نيروي انساني كارآزموده، براي مشاركت در طـرح‎هاي بازسازي وتوسعه اقتصادي كشور و حتي صدور خدمات فني و مهندسي به خارج از كشور آمادگي‎هاي وسيعي را كسب نموده است.اين شركت در سال 1373 از ادغام چندين شركت كه هر يك در زمينه‎هاي خاص در حال فعاليــت بودند، شكل گرفته و به صورت متمركز فعاليت خود را ادامه مي‎دهد. اين شــركت داراي استعداد كافي نيروي انساني و نيز امكانات وسيع از نظر ماشين‎آلات و تجهيزات مي‎باشد به نحوي كه كارهاي سپرده شده به شركت را با كيفيت و سرعت بالا و رضايت كارفرمايان محترم به اتمام رسانيده است. پارس گرما در راستای حفظ منابع دانشی خود، فعالیت‌های بهبودی بسیاری را به انجام رسانیده است که در سال 1391 اجرای نرم افزار جامع مدیریت دانش را به شرکت مشاوران توسعه آینده سپرد.1.jpg
 پارس گرما
6- مستند سازی تجارب احداث کارخانه کک‌سازی زرند


با توسعه فزاینده صنایع معدنی و فولادی در کشور و به تبع آن افزایش مصرف مواد اولیه نظیر کک، احداث و راه‌اندازی کارخانه‌های کک‌سازی از اهمیت روزافزونی برخوردار است. بر همین اساس بومی‌سازی کامل دانش فنی راه‌اندازی چنین کارخانه‌هایی نقش شایانی در کاهش وابستگی به خارج و رشد تولید ملی خواهد داشت. مستندسازی تجارب خبرگان منتخب پروژه احداث کارخانه کک‌سازی زرند می‌تواند در غنی‌سازی و تکمیل بانک دانشی موجود در این حوزه نقش مهمی ایفا کند. بر همین اساس مشاوران توسعه آینده متدولوژي خود در اين حوزه را با استفاده از نتایج آخرین تحقیقات جهانی و منطبق با شرایط بومی ایران توسط کارشناسان و متخصصان طراحي نموده است. بر اساس این متدولوژی با توجه به ماهیت هر پروژه و رفتار متفاوت خبرگان با بکارگیری روش‌های متعدد استخراج دانش اقدام به استخراج و مستندسازی تجارب خبرگان پروژه نموده است.


درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت